Muratpaşa Belediyesi’nden ‘Zafer Yürüyüşü’ne Bindi

Muratpaşa Belediyesi Büyük Utku’in 100’üncü yıl dönümünde, Celil Alemdar Mustafa Kemal Atatürk ve zırh arkadaşlarının Şuhut’tan Kocatepe’ye yaptığı yürüyüşü adlandırmak için yapılan “Yengi Yürüyüşü”ne Antalya’dan bindi verecek.

Afyonkarahisar’birlikte gelişigüzel sene 25 Ağustos’u 26 Ağustos’a bağlayan akşam, benzeri güzergahta düzenlenen 14 kilometrelik Yengi Yürüyüşü’hangi Muratpaşa Belediyesi, Antalya’dan destek veriyor. Uray, bu sene CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun de saha alacağı açıklayan Galibiyet Yürüyüşü’hangi karışmak isteyenler Antalyalıların ulaşım ve nevale kabil ihtiyaçlarını karşılıyor. Yürüyüşe, Muratpaşa Belediyesi araçları ve personeli de refakat edecek.

Üniversiteler, sivil topluluk kuruluşları, askeri erkan, politik partilerden temsilciler ve yurttaşların katılacağı yol zaman saat 23.30’da Şuhut’a tutkun Çakırözü Köyü’nde başlayacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu ve Tarihi Merasim Takımı eşliğinde yapılacak tutum, Atatürk’ün “Ordular evvel hedefiniz Akdeniz. İleri” diye “Büyük Taarruz”un emrini verdiği Kocatepe’da sabaha cebin sona erecek.

Share: