Muhittin Böcü, Tarih Mahallesi’ndeki Kentsel Inkılap Projesi Alanını Görüşme Etti

Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcü, Gün Mahallesi’nde yapımı devam fail kentsel dönüşüm projesi alanını inceledi. Muhittin Haşere, “29 Eylül 2023 tarihinde inşaatın bitirilmesinin hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Böcü, Ruz Mahallesi Kentsel Transformasyon Projesi olan 211 doğruluk sahibine verilecek 8 bloktan oluşan 335 konutun saha aldığı yapım alanında tetkik yaptı. Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki ANTEPE kontrolünde inşaatı yapan yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Böcü projeye ilgilendiren şu bilgiyi verdi:

“31 Mart seçimleri öncesi Gazipaşa’dan Kaş’a büyüklüğünde bilcümle hemşehrilerimizin mutlu olması üzere düzenlenen, kurallı, kimlikli tıpkısı şehir üzere geliyoruz demiştik. ‘Söz’ Muhittin Böcü sözü diyerek bütün projeleri yegâne tek hayata geçiriyoruz. Üste siyaseten üstelik Güneş Mahallesinde şunları yapacağım diyerek bire bir vaadim olmamıştı. Burada tıpkı mağduriyet olduğunu gördük ve emek başlattık. 23 Mart’ta meydan teslimi yapılmıştı. 29 Mart’ta burada hep vatandaşlarımızın katılımıyla yüklenici firma ile temellerini attığımız projemiz çabucacık ilerliyor. İnşallah 29 Eylül 2023’te doğru olacak.

Bir taraftan üstelik Konyaaltı’ndan şehir merkezine 100. Yıl dahil gelmek için uzanan 6 kilometrelik 4. adım hafif raylı bütün projesini tenkis ettik. Projesi Cumhurbaşkanlığı’nda onayda bekliyor. Antrparantez gene 22 kilometrelik 5. Hamle belli belirsiz raylı sistemimiz Kundu’ya kadar devam edecek. Burası Antalya ve Antalya’de yapılacak çok husus var. Bizim projelerimiz ekstrem değil ama halkın yararına projeler. Önümüzdeki günlerde bunları filhakika kamuoyuyla de paylaşacağız.”

Haşere, proje alanındaki incelemenin arkası sıra Çağ Çözme Taksi Durağı’nı görüşme ederek, Durak Başkanı Oktay Kuşak ve taksicilerle tıpkısı süre kardeşçe etti.

Share: