Muğla’dan kırmızı yelekliler depremzede vatandaşlar üzere yola artık

Yüzyılın zelzele felaketinin arkası sıra 10 ilde depremin yaralarını kaplamak amacıyla Muğla Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce görevlendirilen 18 kişilik psikososyal bindi ekibi sahada ihtiyaç tesbiti yaparak psikososyal destek hizmeti çevirmek için Osmaniye iline hareket etti.

Muğla’dan giden 18 şahsiyet psikososyal bindi ekipleri depremde evleri hasar gören ailelerin kaldığı oba site, spor salonları, okullar ve arızi tahaffuz alanlarında ruhsal destekte bulunacak.

Türkiye Facia Müdahale Planı, Ulusal Dozaj Psikososyal Destek Grubu Planı ve Evcil Düzem Psikososyal Destek Hizmet Ameliyat Planı çerçevesinde Psikososyal Engelleme ve Çalışana Bindi Takım ve geri hizmet ekipleri Osmaniye iline ulaşarak sahada çalışmalarına başlayacak.

Ocak ve Içtimai Hizmetler Muğla İl Müdürü Osman Toprakçı, İl Başöğretmen Yardımcıları Mutlak Kırmızıtaş ve Kuduret Gültaş’ın yaya ettiği ekipler iyi yolculuklar dileklerini iletti. Ocak ve Toplumsal Hizmetler Muğla İl Müdürü Osman Toprakçı “Birlik afetlerde olduğu kabil, vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu her anda, ahit ve mekan gözetmeksizin yanlarında olmaya bitmeme edeceğiz. Vatandaşlarımıza tıpkısı kat henüz önceki olsun dileklerimizi iletiyor, personellerimize kolaylıklar diliyoruz” ifadelerini kullandı. – MUĞLA

Share: