MHP’li Bülbül’den, CHP’nin e-ticarete müteveccih kanunun gâh maddelerinin iptali amacıyla AYM’ye başvurmasına reaksiyon Açıklaması

MHP Ekip Başkanvekili Muhammed Uzun Bülbül, CHP’nin, e-ticarete yönelik kanunun kâh maddelerinin iptali üzere Esas Mahkemesi’hangi (AYM) başvurmasına ilgili, “Mahsus bire bir yerlerden gelen ferman, CHP’nin Sedir iradesine galip gelmiştir. Akıbet adım koskocaman, milli ayrımsız kanuna CHP aracılığıyla büyük tıpkısı çarpış vurulmuştur.” ifadesini kullandı.

Bülbül, yaptığı kayıtlı açıklamada, CHP’nin e-ticarete yönelik kanunun bazen maddelerinin iptali için AYM’ye başvurmasını eleştirdi.

Temmuz ayında e-ticaret kanun teklifinin, TBMM Umumi Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştığını hatırlatan Bülbül, kanun teklifinin, CHP’li milletvekillerinin da oylarıyla kabul edildiğini anımsattı.

Söz konusu kanunla ilgilendiren CHP yoluyla Esas Mahkemesi’nde fek davası açıldığını dile getiren Bülbül, şunları kaydetti:

“CHP kanunun iptali amacıyla muhalefet şerhinde yer düz değme hususu gerekçe göstermeden Anayasa Mahkemesine fesih amacıyla başvuruda bulunmuştur. Bu ne perhiz bu ne dürme turşusu? Ülkemizde ve dünyada lahzada büyüyen e-tecim alanında yaşanabilecek olumsuzlukları giderecek olan ve hele global kartel ve inhisar oluşumlarına bariyer olacak olan ayrımsız kanuna önceki kabul oyu verip bilahare fesih davası yazmak bile ne girmek? CHP Grup Başkanvekili Açık Deniz Altay mecliste yaptığı konuşmada bu kanunun milli tıpkısı kanun olduğunu, bu kanunu kimsenin engelleyemeyeceğini kürsüde haykırmıştı. Demin hangi değişti bile CHP bu kanunun iptalini istemekte? CHP’li Mutlak Hususi basın toplantısı düzenleyerek tahrip davasının açılmasının alışılagelen olduğunu, yalnız bire bir maddenin iki fıkrası ile ilgili iptal taleplerinin olduğunu ifade etmiş. Yani davanın olağan bir iki tashih talebi olduğu havasını vermeye çalışmış. CHP’li Müstakil Özel birlikte haddinden fazla bol biliyor ki iptali maksut o iki kanun maddesi, kanun teklifinin genişlik yüce nirengi noktasını oluşturmaktadır. Anlaşılan kim işi pişkinliğe vurarak ortamında bulundukları çelişkiyi ve tutarsızlığı gizlemeye çalışmaktadırlar. CHP’li Açık Deniz Altay hararetle e-ticaret kanununu savunuyorken şimdi sebep sus inç oldu? Belli ayrımsız yerlerden mevrut komut CHP’nin Divan iradesine galip gelmiştir. Son aşama büyük, milli bire bir kanuna CHP yoluyla iri bire bir çarpış vurulmuştur. Takdir iri Türk milletinindir.”

Share: