MHP’li Akçay, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Küçük Asya” programına katıldı

MHP Kol Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa’nın Kula ilçesinde planlı “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Küçük Asya” programına katıldı.

Akçay, Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programda, Türkiye’nin Suriye’dahi yıldırı örgütlerine cebin yürüttüğü operasyonların önemine değindi.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Erkan Akçay, şunları kaydetti:

“Sakarya Savaşı’nın nerede yaşandığını de bilmezseniz tek molekül bile bilmezsiniz, tek da öngörünüz olanaksız. Gelişmemiş ayrımsız kıyas, Sakarya’da müşavere yapıyor, ‘Biz Sakarya Savaşının sunu kanlı muharebelerinin yapıldığı kentteyiz’ diyor. Mesafeye bakıyorsun, 360 kilometre ayırt var. Sakarya Yer Savaşı’nın yapıldığı düz ile Cumhuriyet Ahali Partisi Umumi Merkezi’nin arası ölçtüm 60 kilometre. Muhterem on paralık mi Polatlı’dan geçmedin, Polatlı’dan çıkınca solda Mehmetçik Anıtı ve Kurtuluş Savaşı, Sakarya Savaşı Müzesi var. Sağda, Doğa Bayır Anıtları var. Huy Tepe Anıtları Sayın Genel Başkanımız Mehabet Bahçeli’nin başbakan yardımcılığı esnasında yaptırılmıştır. Zira Sakarya Savaşı belen belen savaşılarak gerçekleşmiştir. Sakarya Nehri’nin doğusunda, Ankara’nın batısında, Polatlı ve Haymana’yı içine alan 100 kilometrelik bir model üzerinde gerçekleşmiştir. Bu cidal acun literatürüne yer kanlı saha muharebelerinden birisi adına geçmiştir. Aziz Atatürk’ün ‘Hattı himaye yoktur, sathı koruma vardır. O satıh bütün vatandır. Yurt toprağı kanımızla sulanmadıkça asla düşmana terkedilemez’ sözü hem askeri literatüre tıpkısı doktrin namına geçmiştir hem bile savaşın stratejisini belirleyen sözlerdir. Eğer bire bir fırka lideri, bile Atatürk’ün kurduğu benzeri partinin umumi başkanı olduğunu argüman fail benzeri dirilik bu büyüklüğünde basit bire bir bilgiyi bilmiyor ise vah hallerine. Bu dip aynı cehaletin, iri kırıcı aynı şuursuzluğun eseridir.”

Programa, MHP MYK Üyesi Ulu Tayyare, Manisa İl Başkanı Meram Öner, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Kele, Selendi Belediye Başkanı Nurullah Kavga ve DÜRÜST Fırka İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ile partililer katıldı.Share: