MHP Umumi Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (2)

MHP Umumi Başkanı Büyüklük Bahçeli, “S-300 hava defans sisteminin F-16 çekişme uçaklarımıza içgüdü kilidi atması, meccani ve yaptırımsız bırakılmaması gereken aynı haramilik ve hayasızlık örneğidir.” dedi.

Bahçeli, partisinin Dalan Umumi Heyet (MYK) ve Tarz Sıkı Düzen Müesses (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği matbuat toplantısında, gündeme ilgili açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Bugüne büyüklüğünde Budun İttifakı’nın yarıcı terörle arasına küşayiş koymadığını, tek milli meselede duyarlılık göstermediğini, dayanım ve dirayet sergilemediğini anlatım eden Bahçeli, Yunanistan’ın tahriklerinin ve Mavi Vatan’daki beka mücadelesinin CHP’nin gündeminde olmadığını söyledi.

MHP Umumi Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

“Ayrıca buna cebin alerji duyduğu, sindirim zorlukları çektiği herkesin bildiği hazin ayrımsız gerçektir. Yunanistan tabii bardağı taşırmak amacıyla elinden gelen tacizleri sahnelemektedir. S-300 Hava Defans Sistemi’nin F-16 kavga uçaklarımıza insiyak kilidi atması, caba ve yaptırımsız bırakılmaması müstelzim aynı hırsızlık ve hayasızlık örneğidir. Söz Konusu içgüdü kilidinin NATO misyonu çerçevesinde görev yürütme eden çarpışma uçaklarımıza atılması dahi meselenin tıpkı ayrıksı anlamlı boyutudur. NATO bu düşmanlıkla ilgili gereğini derhâl düzenlemek zorundadır. Sevkitabii kilidi atan Yunanistan, duraç ve hukuk ihlali yaparak Türkiye’nin radarına girmiş, vuruş menzilinin içine yuvarlanmıştır. Bilcümle birlikte bu sırada, MEMLUK kongresinin Dış İlişkiler Komitesi Başkanının Atina’üstelik dile getirdiği, ‘Türkiye Gün Doğusu Akdeniz’de yer nazik tehdittir’ sözü küstahlıktır, kifayetsizliktir, kepazeliktir. Asıl mühim tehdit Yunanistan’ı askeri mahiyet haline getirip Türkiye’ye zırh doğrultmasını kışkırtan ve bunun amacıyla askeri yığınak özne BENDE’dir.”

“Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir”

Bahçeli, Türkiye’nin her cins ihtimale bütün milli çetin unsurlarıyla hazır olduğunu belirterek, Türkiye’nin milli bekayı ve buyuru haklarını zedeleyecek, tağyir edecek, zaafa uğratacak hiçbir dayatmaya üzeri eğmeyeceğinin altını çizdi.

“CHP Umumi Başkanı ve cezir ittifakı dahi bu gelişmeler karşısında siyasal pozisyonunu ve kimin yanı sıra durduğunu netleştirmek zorundadır.” diyen Bahçeli, “Milliyetçi Cereyan Partisi başka milli bir siyasal ittifakın, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünde milli iradenin müdahalesiyle, tarihin çöplüğüne atılacağına gönülden inanmaktadır. Türkiye’nin geleceği zillete düşmeyecektir. Topluluk İttifakı çok şükür bunun tavizsiz güvencesidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin geçmiş açıklayan bu yılın ikinci çeyreğinde yüzdelik 7,6 oranında büyüyerek OECD ve G20 ülkeleri beyninde bildirme yüksek tahaccüm kaydeden iki ülkeden birisi olmasından şişman memnuniyet duyduğunu vurgulayan Bahçeli, hesaplı boşalma ve toparlanmanın müstacelen ilerlediğini, büyüyen ekonomiye küçülen muhalefet partilerinin iftiralarının sökmeyeceğini vurguladı.

MHP’nin, 2023’teki Cumhurbaşkanlığı ve Saylav Umumi Seçimlerine olağanüstü aynı adanmışlık ve kararlılıkla hazırlandığına meni fail Bahçeli, şöyle konuştu:

“Önümüzdeki kestirmece 9 aylık sürede takip ve temin edilecek stratejik hedeflerimiz ise şunlardan oluşacaktır. Vatandaşlarımızla yüz yüze bağlantı ve bildirişim gönül seferberliği halinde yaygınlaşacak, ‘Hamle Adım 2023’ çalışmalarımız mülk ve ilçelerimizin tamamında yapılmaya seçim gününe büyüklüğünde bitmeme edilecektir. ‘2023’e Doğru: Aday Muhtemelen, Karar Net’ temalı bariz çekicilik toplantılarımızın ilki Sivas biçim girmek vasıtasıyla Amasya, Tokat, Çorum ve Yozgat teşkilatlarımızın ve zer vatandaşlarımızın iştirakiyle 4 Eylül Alım Satım haset gerçekleşecektir. Boş hava toplantılarımız tayin edilmiş illerimizde kalan tıpkı şevkle yapılacak, ayrımsız zamanda gerekseme zahirî olursa mağaza toplantıları üstelik planlanacaktır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ın yeniden seçilmesi için fevkalbeşer benzeri mücahede harcama edilecektir. 28’inci zaman TBMM’de mebus sayısını ve siyasal desteğini genişlik çoklaştırmış Milliyetçi Hareket Partisi’nin varlığı üstelik stabil hedefimizdir. Bunun yanı sıra Cumhur İttifakı’nın TBMM’de temel değişikliğini sağlayacak kalifiye çoğunluğa ulaşması ayrımsız gayrı tartışma götürmeyen hedefimizdir.”

Bahçeli, MHP’nin tuzaklara düşmeden, tahriklere kapılmadan, hareketli ve sabotajlara doğrulama olmadan götürümlü, vicdanlı ve ilkeli şekilde mutlu mücadelesine bitmeme edeceğinin altını çizdi.

Hiç kimseyi ayırmadan, tek kimseyi ötekileştirmeden, herhangi bir insanı Allah’ın lahut aynı emaneti sayarak çalışmaların kararlılıkla süreceğini rapor fail Bahçeli, “Ulusalcı Hareket Partisi gönüldedir, dildedir, duadadır, fikirdedir, vazıh yarınların gözbebeğidir. Rabbimden niyazım bizleri utangaç etmemesidir. Mücahede bizden, tevfik Allah’tandır.” diye niteleyerek konuştu.

(Bitti)

Share: