MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin MYK ve MDK toplantısı sonrasında konuştu: (1)

MHP Umumi Başkanı Ihtişam Bahçeli, içtimai medyanın özgür surette teftiş altına alınması gerektiğini belirterek, “Bu kapsamda 1 Teşrinievvel 2022 tarihinde, TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı büyük oranda tamam olan içtimai iletişim araçları düzenlemesi kanunlaştırılarak gitgide büyüyen, dirlik ve güvenliğimizi kalan şekilde yutan karaca dam türel benzeri temele bağlanmalıdır.” dedi.

Bahçeli, partisinin Şekil Yönetim Kurulu (MYK) ve Gestalt Sıkı Oturmuş (MDK) toplantısı sonrasında düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişik açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

MYK ve MDK toplantılarında politik süreçlerin, gündemdeki yunak konuların ve bunlarla ilişkili beklenen gelişmelerin detaylarıyla ele alındığını tamlayan Bahçeli, bugüne büyüklüğünde etaplar halinde yapılan düz çalışmaları ve siyasal faaliyetlerin gözden geçirildiğini, tıpkı şekilde karşılarına çıkan risk ve fırsatların de analiz edildiğini vurguladı.

“Adım Adım 2023, İl İl Küçük Asya” temalı ve “Yavaş Yavaş 2023, İlçe İlçe Tefhim ve Tenvirat” toplantılarının milletin ölçüm, taltif ve teveccühüne mazhar olduğunu dile getiren Bahçeli, şöyle bitmeme etti:

“Kaldı kim meydan çalışmalarımızdan alınan nesnel sonuçlar bunu göstermiş, buna belen etmiştir. MHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümüne hem fikren hem düşünerek hem siyaseten hem üstelik moralman amade benzeri kıvama çoktan gelmiştir. Partimiz bilcümle imkan ve inancıyla 2023’e kilitlenmiştir. Hele izah etmek isterim kim tedavüle sokulan algı operasyonları, linç kampanyaları, dalavere rüzgarları, itibar suikastları, herhangi bir dönüş bir yenisi servis edilen adeta FETÖ taktiklerini aratmayan kusur ve ikircik aylı iddialar 2023 yılının umutlarını asla kıramayacaktır. Hiç kimse yürüyüşümüzü engelleyemeyecektir.

Son gelişmeler göstermiştir ki, toplumsal medyanın özgür surette teftiş altına alınması şarttır. Bunun yanında ahlaki ve hukuki açıdan sınırlandırılması hayat memat konusudur. Bu kapsamda 1 Teşrinievvel 2022 tarihinde TBMM çalışmalarına başlar başlamaz hazırlığı iri oranda bitmiş olan toplumsal medya düzenlemesi kanunlaştırılarak giderek büyüyen, sağlık ve güvenliğimizi küsurat şekilde yutan esmer mahbes hukuki aynı temele bağlanmalıdır. İnsanların hususi hayatlarının politika malzemesi yapılması yavaş bire bir ahlaksızlıktır. Siyasa yapıyor olmanın bir erdemi olmalıdır.”

Siyasetin bakım değil, kısım ve batkı üretirse bunun altından kalkılmasının çok edisyon olacağına değinen Bahçeli, “Şayet ayrımsız cürüm varsa, bile suçlu belirleme edilmişse bununla ilgilendiren ne yapılacağı, ne işlemlerin sırasıyla uygulama ve gerçekleştirme edileceği yürürlükteki mevzuat hükümlerince açıktır, bellidir.” ifadesini kullandı.

“Böylesi tıpkısı zillete katiyen müsaade edilmeyecektir”

Yargısız infazların demokrasi ve ülfet ilkeleriyle bağdaşmadığının yıldızlı olduğunu tamlayan Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sosyal medya ifşalarının peşine düşüp siyaset oluşturmaya, getirim ve rağbet devşirmeye heveslenen aykırılık partilerinin acizliği, fırsatçılığı ve tükenmişliği çıktı örtülemeyecek kadar ati noktadadır. Rüyet ettiğimiz ana da budur. Sosyal huzurumuzun yanında milli bağlantı ve güvenliğimiz toplumsal medyanın dipsiz kuyularında fek edilemeyecektir. Böylesi bire bir zillete katiyen izin edilmeyecektir. Türkiye ayrımsız ünsiyet devletidir. Hukukun üstünlüğü herkes amacıyla bağlayıcıdır.

FETÖ yöntemleriyle sonuç almaya, siyaseti tasarım etmeye, 2023 seçimlerini lekelemeye azmetmek, uyarıyorum kim, hiç kimsenin muvaffak olamayacağı münasebetsiz bir teşebbüstür. Bu tip aynı girişim tabiatıyla faillerini ve figüranlarını soysuz edecek, cezai kalın altına sokacaktır. Sosyal iletişim araçları tarafından ajitasyon üstüne provokasyona meyledenler Türkiye’nin önüne taş koymaya nüfuzlu olamayacaklardır. Buna yer özellikle ermiş milletimiz prim ve izin vermeyecektir. ‘Gelecek aylarda her tip provokasyona maruz kalacağız.’ diyerek aklı sıra yöre düzlük, cambaza baktırarak provokatörlüğün ana karargahını kuran CHP Genel Başkanı dahi siyasi terbiye ve edep sınırlarına kesinlikle dönmelidir.”

Zat ağzından siyasi hayatının sonuna geldiğini itiraf ve rapor fail Kılıçdaroğlu için 2023 yılının bitiş ve tasfiye yılı olacağını dile getiren Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun bunu görmesinin şahsı ve partisi namına berceste tıpkısı evolüsyon olacağını söyledi.

Mehabet Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu gayrimuntazam ve alçak basiret Cumhuriyet’in yapılış felsefesiyle yollarını ayırmakla kalmamış, emperyalizmin tetikçisi, zalimlerin dümencisi, Türkiye muhaliflerinin çatlak sesi haline gelmiştir. Çünkü herhangi bir özdek dönme kabil ortadadır. Imdi saklanacak, gizlenecek, hatta kaçacak durumu de kalmamıştır. Kılıçdaroğlu’nun el erki anlayışı sakat, ulusçuluk iddiaları cali, adalet ve politika zihniyeti batıktır. Çıkmaz aralarında kanunsuz eylem yapan görevli ve dideban provokatörlere Türk polisinin hukuk çerçevesinde yaptığı müdahale anlaşılan Kılıçdaroğlu’nu çileden çıkarmıştır. Zira Kılıçdaroğlu askerimizin bile polisimizin birlikte milli güvenliğimizin bile karşısındadır.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan benzeri sokak eyleminde görevinin gereğini yapan korkusuz tıpkısı polisimiz üzerine Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla suç duyurusu yapılması namertliktir. CHP aha budur. Güya ‘Öğretmene yapılan efeliği affetmeyeceğiz.’ diyen Kılıçdaroğlu’na diyorum ki, sen affetsen ne edip affetmesen hangi yarar. Esas Türk milleti seni affetmeyecek, bu yaptıklarını yanına bırakmayacaktır.”

“Alçalma ittifakı fikri ve fiili adına dağılmıştır”

MHP’nin sonuna büyüklüğünde güvenlik güçlerinin birlikte olduğunu vurgulayan Bahçeli, “Zilletin ayrıksı ortaklarının üstelik gerçekte ve sili bakımından Kılıçdaroğlu’ndan ayrımsız farkı yoktur. Güpür benzeri kumaş, izan tıpkı viran ve kural dışı zihniyettir.” değerlendirmesinde bulundu.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun “6 lider tıpkısı şeyleri söylüyoruz.” sözünün önce ve öncelikli muhatabının galiba olduğunu nâkil Büyüklük Bahçeli, şunları kaydetti:

“Elhak bu iddiasının akilane olup olmadığının tavzihi ve tefriki inme ittifakının sair beş ortağının sorumluluğu altındadır. Bu soysuz ve bağan ittifakın tıpkı şeyleri söylediklerinin ifadesine karşın henüz Cumhur Reisi adayının kim olacağı meçhuldür, muammadır. Geçmişte denenmiş ve sınav edilmiş siyasa eskilerini tekraren gündeme getirip Reisicumhur adaylığıyla ilgili tartışmaların istikametini değiştirmeye çalışmak inme adına manasız bire bir çırpınıştır. Aynı kişioğlu üzerinde uzlaşmaktan aciz kalan, birbirine daim caka atan, kulisleri kaynatan, lakırtı çarkını döndüren partilerin temel üstünde durmaları müstelzim başlık benzeri şeyleri söylemeleri değildir. Koskocaman olan söylediklerinin hangi büyüklüğünde arkasında durdukları, bile hangi anladıkları meselesidir. Düşkünlük ittifakı fikri ve fiili adına dağılmıştır.

Masa devrilmiş, altından CHP’nin kuklası olduğu aşikar olan ‘Emek ve Özgürlük’ isimli sol ve bölen aynı ittifakın ortaya çıktığı görülmüştür. HDP’nin bu ittifaka eklemlenmesi taktik aynı hamledir, zelil tıpkı kurmacadır, sinsi bir kurnazlıktır. Emperyalizmin kumandası altına giren sol blokun kaçınılmaz benzeri durum muhasebesi yapması da tutarlık gereğidir. Geçmişte 6’ncı filoya taş atanlar, zaman 6’ncı filonun güvertesinde, hunriz emellerinin çevresinde ele ele tutuşmuşlar, berrak emperyalizmin koçbaşlığına tamam demişlerdir.”

(Sürecek)Share: