MHP Ekip Başkanvekili Akçay’dan “güçlendirilmiş mebus hep” eleştirisi Açıklaması

MHP Kol Başkanvekili ve Manisa Saylav Erkan Akçay, şeş mugayeret partisinin açıkladığı “güçlendirilmiş vekil tümce”i eleştirerek, “Bunlar ‘güçlendirilmiş milletvekili tümce’ diye niteleyerek, çarkıt krizleri ve kaosların sistemini ferasetsiz getirmeye çalışıyorlar.” dedi.

Partisinin Yunusemre ve Şehzadeler kaymakamlık teşkilatlarınca Tarihi Kurşunluhan’dan düzenlenen “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anadolu” programına katılan Akçay, buradaki hitabında MHP’nin vatana, millete ve bayrağa benzersiz bağlılaşım, emsalsiz merbutiyet demek olduğunu söyledi.

Akçay, MHP kendisine seçkin devir millet ve devletten yana olduklarını belirterek, “Hangi istiyorsak Türk milleti amacıyla istiyoruz, apayrı hesabımız, ajandamız yok. MHP’nin 53 yıllık siyaset ika tarzını bir cümlede özetlemek mümkündür. MHP, ilkeli bire bir partidir, sorumludur, rehavet üstelenir, sevgili çözmeye odaklı tıpkısı partidir. Sorun yaratmaya, akse ve kargaşa çıkarmaya çabuk karşı olan bire bir politik partiyiz.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’deki uymazlık partilerinin siyasete yaklaşımını de eleştiren Akçay, şunları kaydetti:

“Aykırılık partisinin görevi başta eleştirmektir amma hoppadak tehalüf fora etmek değildir, siyaset üretmektir. MHP’nin farkı budur. Elan evvel üstelik biz muhalefetin elbet yapıldığını ortaya koyduk. Demin bunu abra ve teftiş fonksiyonu namına anlatım ediyoruz. Milli meselelerimizi ilgili asıl konularda tek antlaşma biz gözü esmer aynı şekilde muhalefet anlayışına eş olmadık. Herhangi Bir milli meselede tezkere ve kanunda temas soy desteği ve katkıyı verdik, vermeye bile bitmeme ederiz. Biz kişi gündemimize ve politikamıza bakarız.”

Akçay, Türkiye’nin bulunduğu coğrafyadaki rolüne da değinerek, “Biz içre bulunduğumuz bölgede üzücü çemberi zarfında çok canlı aynı talih başlamak durumundayız. İşte MHP ve Topluluk İttifakı adına bizi yönlendiren motive eden düşünce ve politika budur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhur İttifakı ile Türkiye kaybolan yıllarını telafi etmektedir. Ama bunlar ‘güçlendirilmiş parlamenter dizge’ diyerek, çarkıt krizleri ve kaosların sistemini gabi getirmeye çalışıyorlar. O nedenle yöntemince siyasal gericilik yapıyorlar. Geçti çıktı onlar, Türkiye istikrara kavuştu. Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhur İttifakı ile milli savunmada, ekonomide, bilişimde, enerjide, teknolojide, sağlıkta, dış politikada ve pek çokça alanda çokça nazik tıpkısı atağa geçmiştir. Şahlanan tıpkısı Türkiye vardır.” ifadelerini kullandı.

Programa, MHP MYK Üyeleri Şanlı Uçak ve Mehmet Vazifeli, Manisa Büyükşehir Uray Başkanvekili Mehmet Güzgülü, MHP Manisa İl Başkanı Uğur Öner, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve partililer katıldı.Share: