Meteoroloji’den Maşrık Anadolu’nun Doğusu İçin Sıkıntı Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Şarki Anadolu’nun doğusu amacıyla ( Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) kuvvetli rüzgar ve sıkıntı uyarısı yaptı. Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren rüzgarın güney yönlerden kuvvetli ve saha vadi gücük sürekli fırtına şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

MGM’den yapılan uyarıda, 24 Eylül Cumartesi sabahından itibaren, Erzurum, Ardahan, Kars, Veca, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari’de güney yönlerden kuvvetli 50-70 km/saat ve yer saha gücük kesiksiz fırtına 70-80 km/saat şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. MGM’nin açıklaması şöyle:

“24.09.2022 Cumartesi haset sabahleyin saatlerinden itibaren rüzgarın; Maşrık Anadolu’nun doğusunda (Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve saha meydan gelişmemiş devamlı fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve amut devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: