Maxi Gomez, Trabzonspor için İstanbul’da

Trabzonspor’un aktarma gündeminde kâin Uruguaylı futbolcu Maxi Gomez, İstanbul’a geldi.

İspanya’nın Valencia takımında oynayan 26 yaşındaki futbolcu, Trabzonspor’atransferini bitirmek amacıyla Atatürk Havalimanı’na indi.

Valencia’dan koruyucu özel uçakla İstanbul’a gelen golcü oyuncuyu, havalimanında Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu karşıladı.

Burada matbuat mensuplarına açıklamada mevcut Ağaoğlu, transferi ağızsız sedasız tıpkısı şekilde hallettiklerini söyledi.

Transferin Trabzonspor camiasına esaslı olması temennisinde mevcut Ağaoğlu, “Transferi sessiz sedasız yaptık. Filhakika sonuç 36 ya birlikte 48 saat süresince tamamladık. Hayırlısı olsun. Fenerbahçe ile görüştükleri kısmını ben süfli bilmiyorum. Kendimize hususi bir sistemimiz var ve onun üzerinden gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ağaoğlu, kulüplerin çıkarları için transferlerin isimlerinin aşkın dillendirilmemesi gerektiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Medyada çıktığı antlaşma ayrımlı şekilde algılanıyor. Çünkü bire bir kulüp 5-6 oyuncuyla görüşür ama bire bir tanesiyle anlaşır. Görüşülen oyuncuların hepsi duyulduğu antlaşma, ortaya sâdır levha tatlıca olmuyor. Neticede tıpkı aktör alacaksınız. Onun amacıyla bildirme hak yolu bu işlerin ağızsız süreksiz halledilmesi. Tığ dahi anca yaptık. Emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum.”

Ağaoğlu, oyuncunun yarın Ümraniyespor karşısında oynayıp oynamayacağı yönünde benzeri soru üzerine, “Bizim görevimiz transferi gerçekleştirip hocaya bozmak. Sonrası hocanın bileceği hisse senedi.” yanıtını verdi.

Maxi Gomez ise Türkiye’birlikte bulunmaktan ve Trabzonspor’a imza atmaktan hava bahtiyar olduğunu aktardı.

Uruguaylı ileri uç, daha sonradan kendisi için muntazır araçla alandan ayrıldı.

Oyuncu, bugün Zerrin Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra barışma imzalayacak.Share: