Mavi Gökçen: “Mızrap Baronları İçin Behişt Olan Bu Yurt; Bu Ülkenin Halis Evlatları, Gençleri İçin Bire Bir Tamu Haline Geliyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, “Devletin üstlenmesi müstelzim eğitim bilimi masraflarını karşılayamayan, hisse senedi üstelik bulamayan gençler ve füru uyuşturucuya sürükleniyor. Maden baronları için cennet olan bu vatan; bu ülkenin temiz evlatları, gençleri için ayrımsız tamu haline geliyor” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Semavi Gökçen, iktidarın deneyimsizlik politikalarına ilgili mukayyet açıklama yaptı. Gökçen’in açıklaması şöyle:

“Toyluk ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu, AKP Umumi Başkanı Erdoğan’ı dinlediğimizde eksantrik tıpkı ülkede yaşadığımızı düşünmeye başladık. Biri hep öğrencilerin sınırlı ve tahaffuz ihtiyaçlarını karşıladığını iddia ediyor, diğeri gençlerin danışma ve teknolojiye büyüklüğünde hep alanlarda geleceğe umutla baktığından saraka ediyor.

“BIR NEBZECIK ÖĞRENCİLERİNİN AÇLIKTAN BAŞLARININ AĞRIDIĞINI, KEMIRMEK İSTEYEMEYECEK KADAR GURURUNUN KIRILDIĞINI GÖREN ÖĞRETMENLER İSYAN EDİYOR”

Bu sırada İzmir’üstelik KYK yurdunda tıpkısı öğrenci tıpkısı çağ içerisinde iki yemekten üstelik böcü çıktığını, görevlilere söylediklerinde ‘olabilir hakeza şeyler’ cevabını aldığını anlatıyor. Isparta’da KYK yurdunda ayrımsız saldırgan elindeki satırla yılgı saçıyor. Çankırı’da, Gaziantep’te KYK yurdunda kurtlanmış yemekler veriliyor. Yalova’da KYK yurdunda musluklardan çamurlu akarsu akarken Sazak yurdunda sifonların tıpkısı kısmı çalışmıyor. Ranzaların doldurulduğu KYK yurtlarında öğrenciler nefes alamıyor, teknoloji devrimlerinden bahsedilen bire bir dönemde gençler bu yurtlarda internetten dahi mahrum yaşıyor. ‘Bütün öğrencilere ev sağlandı’ iddiasının yanı sıra tarikat yurtlarına sadık var olmak istemedim diyen Enes Kara, gencecik yaşında canına kıyıyor. Küçücük öğrencilerinin açlıktan başlarının ağrıdığını, kemirmek isteyemeyecek büyüklüğünde gururunun kırıldığını gören öğretmenler isyan ediyor.

“UYUŞTURUCUYLA BİRLİKTE AILE İÇİ ŞİDDET VE CÜRÜM ORANLARI ARTIYOR, ASIL-BABALAR TEDİRGİNLİK İÇİNDE ÇOCUKLARININ O DÖNEM KENDİNE UYMAZLIK VERİP VERMEDİĞİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYOR”

Devletin üstlenmesi müstelzim yetişek masraflarını karşılayamayan, aksiyon bile bulamayan çoluk çocuk ve çocuklar uyuşturucuya sürükleniyor. Mızrap baronları üzere cennet olan bu vatan; bu ülkenin öz evlatları, gençleri için bire bir cehennem haline geliyor. Uyuşturucuyla alay malay ocak içi çaba ve suç oranları artıyor, esas-babalar tedirginlik içinde çocuklarının o bölüm kendine kötülük verip vermediğini anlamaya çalışıyor. Bu büyüklüğünde dehşet donör tıpkı ortamda Erdoğan, gençlerin gelecekten umutlu olduğundan bahsediyor. Tığ Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bambaşka bire bir tatlılıkla yönetmekten bahsederken onlar, bu yüzyılın içinden harflerimizi, dilimizi ve Cumhuriyetimizi koparıp kabul etme planları yapıyor.

“CUMHURİYET’İ SİLDİKLERİ BİR YÜZYILDAN BAHSEDİYOR”

Tığ iki buçuk yıldır Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına dayalı hedeflerimizi anlatıyoruz, onlar ise Cumhuriyet’i sildikleri bire bir yüzyıldan bahsediyor.”

Share: