Martir babasının izinden revan karı, güvenlik korucusu oldu

Mardin’da şehit babasının izinden giderek düzenlilik korucusu olan Görüntü Kandemir, 4 yıldır vatanın huzuru ve güvenliği için görev yapıyor.

Gönüllü koruculuk işleyen babası Cemil Kandemir’i 6 Aile 1993’te terör örgütü PKK’nın saldırısında şehit veren Kandemir, babasını emsal alıp asayiş korucusu oldu.

Bir bala annesi, 31 yaşındaki Kandemir, fariza yaptığı bölgedeki operasyonlara ve kat uygulamalarına katılıyor.

Kandemir, emek sonrası zamanını evde kendisini muntazır 11 yaşındaki otizmli oğlu ile geçiriyor.

Fedakarlığıyla çevresindekilerin takdirini kazanan Kandemir, AA muhabirine, amiyane yaşlardan beri ülkeye güvenlikle ilişkin alanda hizmet etmenin hayalini kurduğunu, 4 yıldır üstelik vatan savunmasında görev almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Annelik ve vatan savunmasının yer kutsi görevlerin başında geldiğini belirten Kandemir, şöyle devam etti:

“Babam, ego 2 yaşındayken martir oldu. Vatan hainleri teröristlere karşı temas devir mücadelemize devam edeceğiz. 11 yaşında otizmli çocuğum var, ona elbet bakıyorsam, ona elbette sadakat ve şefkat gösteriyorsam, vatanım üzere birlikte tıpkı mücadeleyi vereceğim. Oğlumu bile koruyorum, vatanımı, milletimi, bayrağımı bile koruyorum. Vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı seviyoruz. Onlar için savaşım ediyorum.”

“Babasının izinde, kimseye başmak bırakmadan görevini icra ediyor”

Küçük Asya Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Eş Kolları Genel Başkanı Hatice Turan ise Türkiye genelinde 31 ilde kısaca 800 kadın düzenlilik korucusunun yurt savunmasında fariza yaptığını anlattı.

Karı korucuların, karı er ve polisler gibi azim ve cansiparane vatana topluluk çıktığını vurgulayan Turan, “Evde anneler, yurt savunmasında ise üzerlerine düşen görevi uyarınca hesabına getirmeye çalışıyorlar.” dedi.

Bu karı koruculardan birinin bile Rüya Kandemir olduğunu rapor eden Turan, şunları kaydetti:

“Avrat korucularımızdan Imge, 4 yıl evvel düzenlilik korucusu oldu. Hayal hanımın tıpkı üstelik otizmli çocuğu var. Çocuğuyla nasıl ilgileniyorsa, silahı ve göreviyle üstelik o şekilde ilgileniyor. Kat aramalarında, aile aramalarında enerjik adına görev alıyor. Bir zamanda PKK yıldırı örgütünün beis verdiği ailelerden biri. Elan 2 yaşındayken terör örgütü marifetiyle babası martir ediliyor. Elan babasını ortada olmaksızın, kazara elden fotoğraflarda tanıyan bire bir korucumuz. Vatanına olan görevini dört elle adına getirmeye çalışıyor. Babasının yolunda, babasının izinde, kimseye pabuç bırakmadan görevini icra ediyor.”

Share: