Marmara Depremi’nin 23’üncü yılında Yalova’da “Yoğun Uğultu” belgeseli gösterildi

Yalova’da, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 23’üncü yılı dolayısıyla “Derin Uğultu” belgeselinin gösterimi gerçekleştirildi.

Jeoloji Mühendisleri Odasınca deprem öncesi alınması gereken tedbirler ve deprem sırasında yapılacakların anlatıldığı, Yalova Tecim ve Endüstri Odası’ndaki belgesel gösterimini, Vali Yaşamış Erol ve el protokolünün yanı sıra vatandaşlar izledi.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tahsin Becan, yaptığı açıklamada, farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Becan, şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Yer Bilimi Mühendisleri Odası ile Bursa Jeoloji Mühendisleri Odasının hazırladığı belgeseli tığ de Yalova’daki hemşehrilerimizle buluşturmak istedik. Belgeselin bu ikinci galası. Yurdun ciharıyek yanında gösteriminin yapılacağını biliyoruz. Belgesel, depremi unutmamak ve anımsatmak hesabına yüce bire bir proje. Depremle ilgilendiren herkesin alacağı birçok ibret var.”

Yalova Yer Bilimi Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Osman Kenevir da 17 Ağustos depreminin üzerinden 23 yıl geçtiğini hatırlattı.

Deprem sonrasındaki sesi anlattığı üzere belgeselin adının “Dip Uğultu” olduğunu aktaran Kenevir, “Biz bu belgeselle hangi büyüklüğünde çokça kişiye ulaşırsak halkla birliktelik sağlayabileceğimize ve brifing yapabileceğimize inanıyoruz.” dedi.Share: