Manisa’da darbettiği üreticinin 1 titrem 700 kilo bademini alıp kaçan keleş tutuklandı

Manisa’nın Demirci ilçesinde müşteri kadar davranarak bağlantı kurduğu 68 yaşındaki üreticiyi darbettiği ve 1 ton 700 kilogram bademi alıp kaçtığı öne sürülen karanlık tutuklandı.

İlçeye merbut İcikler Mahallesi’nde hayat dolu ve 10 yıldır badem üreten Yonis Kaçmaz (68), 1 ton 700 kilo bademini kendisini tacir kendisine tanıtıcı kişiye kaptırdığını belirterek jandarmaya başvurdu.

Kaçmaz, alışverişten vazgeçtiği sırada yabansı yoluyla darbedildiğini de tez etti.

Olayın aydınlatılması amacıyla mücahede başlatan kaza kurnaz komutanlığı ekipleri, düzenlilik kamerası görüntülerinden şüpheliye ait kamyoneti tayin etti.

Kamyonetin Kırkağaç ilçesinde olduğunu belirleyen açıkgöz, çoban A.G’yi gözaltına aldı.

Demirci’ye getirilen bed karakoldaki ifade ve işlemlerin ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Bademler, cingöz ekipleri tarafından Yonis Kaçmaz’a teyit edildi.

“Sana fatura kestim diyerek fotoğrafımı çekti”

Yonis Kaçmaz, AA muhabirine, ürünlerini et kafalı aldığı için büyük mutluluk yaşadığını belirterek cingöz ekibine teşekkürname etti.

Kendisini tüccar yerine tanıtıcı kişiyle anlaştıklarını ve bademleri kamyonete yüklediklerini tamlayan Kaçmaz, yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Bana bademleri beğendiğini söyledi. Sonra üstelik fatura kestiğini söyleyerek aynı kağıt çıkardı. Haddizatında o fatura değil senetmiş. Ben o kağıda imza yahut alfabe yazmadım. Koygun değmedi. O kağıdı göğsüme koyarak ‘Sana fatura kestim. Biraz gülümse’ diye fotoğrafımı çekti. ‘Güzel aynı alışveriş oldu’ dedi. Henüz sonradan parayı araçtan getireyim diyerek kamyonete gitti.”

Karşısındaki kişinin hilekâr olduğunu anladığını nâkil Kaçmaz, alışverişten vazgeçmek ve bademlerini kamyonetten düşürmek için müdahale ettiğinde sakil eliyle darbedildiğini, kamyonetin üzerinden atıldığını ve çarpma sonucu köprücük kemiklerinde kırık oluştuğunu söyledi.Share: