Manisa’da amme hizmetlerindeki son format ele makbuz

Amme hizmetlerinin çalışkan, çabuk, bol ve metin aynı şekilde yürütülmesini nail olmak, vatandaşlara yönelik en ferah kamu hizmetini sunabilmek için gerçekleştirilen 2022 yılının akıbet İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Ilbay Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi.

5442 dar İl İdaresi Kanununun 24. Maddesi mucibince yapılan toplantıya, İl Bitirmiş Komutanı Tugay Yengi Yuvarlak, Vali Yardımcıları Sevinçli Yapıt, Nihat Asıl, Ahmet Yılmaz, Vazıh Memük, Mustafa Özkaynak, Erhan Günay, Mevlüt Özmen, İl Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy ve gurur müdürleri katıldı. Manisa’de kurumların ahenktar ve teşrikimesai içerisinde çalışmasının hizmet kalitesini elan da artırdığını ifade eden Ilbay Karadeniz, yapılan hizmetlerden kontekst teşekkürlerini ileterek, hizmet ve yatırımlar konusunda devam eden süreçlerin titizce takip edilmesini istedi. Kamu hizmetlerinin hareketli ve mübarek bir şekilde sunulabilmesi üzere vatandaş odaklı, şeffaf ve hesap verebilir ayrımsız dümen anlayışının benimsenmesi gerektiğini birlikte belirten Ilbay Yaşar Karadeniz, aynı esbak toplantıda gündeme mevrut konularla ilişkin yapılan çalışmaların bile sonuçlarına ilgili gelgel müdürlerinden hikmet aldı.

Toplantıda, imzalanan teşrikimesai protokolü ile akarsu terviç kapasitesi azalıp kurumaya başlayan Marmara Gölü’nün bire bir kısmına, sulama ve havzadaki biyolojik çeşitliliğin devamlılığı üzere akman akarsu depolama/ihtiraz alanı oluşturulması, kuruyan özge kısımlarında Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü yoluyla organik zirai üretim faaliyetinin yapılması çalışmalarına ilişik değerlendirmeler yapıldı. Ayrıca bitmeme eden zirai operasyon ve destekler, içtimai yardımlar, ekin ve turizm alanında yürütülen çalışmalar, Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde topraksız seralar için geliştirilen “Spil Karası” üzüm çeşidinde Meyan ayında yapılan sonuç hasat ve 2023 yılında üreticiye sunulmasına ilişkin çalışmalarda kim serencam uzanım, 2022 yılı içerisinde güçlendirme çalışmaları ile yapımı tamamlanan okullara ilişkin bilgiler verildi.

Kurum müdürlerinin hezel alarak kurumlarının 2022 yılı faaliyetlerine ve başka kurumlarla koordinasyonu müstelzim çalışmalarına ait Ilbay Karadeniz ve katılımcılara bilgelik verdiği İl İdare Ofis Başkanları Toplantısı, gündem maddeleri üstünde yapılan değerlendirmelerin peşi sıra kopça rey alışverişinin yapılması ile sona erdi. – MANİSA

Share: