Lüleburgaz Şehremini Gerenli: Bu, Aynı Izin Gaspıdır. İmar Planlarını Yerli Yönetimler Yapar

Lüleburgaz’birlikte, Özelleştirme İdaresi’nce bayındırlık planı ‘5 bükülmüş ayrıcalı basamak alanı’ kendisine değiştirilen, Lüleburgaz Belediyesi’nin açtığı davaya ve başlatılan imza kampanyasına rağmen satışa çıkarılan Pancar Havza Şefliği için mücadele sürüyor. Lüleburgaz Belediye Reisi Tasavvur Gerenli, konuya ilişkin, “Bu, aynı mezuniyet gaspıdır. İmar planlarını yerel yönetimler yapar. Burada yapılacak olan 5 kıvrım göz değişikliği, buranın zat ve trafik yoğunluğunu artıracak. Bizim, bu bölgede dinç insanlara konforlu enfrastrüktür ve toplumsal hizmet vermemizi engelleyecek” dedi.

Hedef Gerenli, Özelleştirme İdaresi’nce mamure planı ‘5 kıvrım ayrık ev alanı’ yerine değiştirilen, Lüleburgaz Belediyesi’nin açtığı davaya ve başlatılan imza kampanyasına karşın satışa çıkarılan Pancar Havza Şefliği’yle ilişkin izah yaptı.

Çükündür Toprak Şefliği arazisinin satışa çıkarılmasına topyekun tepki gösterilmesi ve mücadeleden asla vazgeçilmemesi vurgusu fail Gerenli, “Ben, bu görevi bir devir bıraktığımda, ‘Ego bunun için sonuna büyüklüğünde savaşım ettim, burayı Lüleburgaz halkına kazandırdık’ demeyi ve başım yalçın tıpkı şekilde Lüleburgaz’dahi gezmeyi haddinden fazla istiyorum” dedi. Gerenli, şunları kaydetti:

“Bu bölgeyle ilgilendiren yerine harekete geçip projelerimizi sunduk. Buranın evet tahsisi ya dahi -kısıtlı parseldir- devletleştirme bedeliyle bize verilmesini talep ettik.

Özellikle yaşlılarımıza ve çocuklarımıza nefes alabilecekleri rahat bire bir kayran yaratma düşüncesindeydik. Projemizde tığ, tek binayı yıkmadan bunları birbirine bağlayarak Buğulu Gün Bakımevi, çarçabuk beraberinde çocuk yuvası, misafirhane ve katalog yapacaktık. Zira kentlerde tıpkısı şeylerin yıkılıp yenilerinin yapılması beni haddinden fazla tasalı ediyor. Tarihimize da ehil çıkmamız gerekiyor. Çükündür Şefliği’nin olduğu yer, bizim tarihimizde son basamak makro aynı yerdir. Oranın tarihi dokusunu koruyacak hem üstelik çocuklarımıza, hele yaşlılarımıza kullanacakları bire bir düzlük yaratacaktık.

“BU, BİR YETKİ GASPIDIR”

İmar çekim değişikliğiyle burası 5 katlı ayrık bölük rejim alanı namına değiştirildi. Müstacelen itiraz ettik. Bu, bir izin gaspıdır. İmar planlarını domestik yönetimler yapar. Burada yapılacak olan 5 bükülmüş hane değişikliği, buranın şahsiyet ve gidiş geliş yoğunluğunu artıracak. Bizim, bu bölgede tüvana insanlara konforlu enfrastrüktür ve toplumsal bakım vermemizi engelleyecek. İtirazımız, görüşülmeden zamanaşımı olduğu gerekçesiyle reddedildi. Mahkeme süreci başladıktan bilahare bu bölgeyle ilgilendiren olarak alçak teessürat oluştu. Bize ‘Yıkın’ dediler.”

Share: