Liseli genci bala parkında öldüren 7 şüpheli tutuklandı

Adana’dahi bala parkında kız meselesi yüzünden sâdır kavgada ortaöğretim öğrencisinin öldürülmesiyle ilgili yakalanan 7 karanlık tutuklandı.

Olay, 3 Ocak’ta forma Yüreğir ilçesi PTT Evleri Mahallesi’ndeki tıpkı parkta meydana geldi. İddiaya göre, ortaöğretim öğrencisi Mustafa K., bir okulda öğrenim gören Mustafa Çöplü’yü aralarındaki kız yoldaş meselesini bahsetmek için yavru parkına çağırdı. Sınıf arkadaşı M.K. (17) ile birlikte ekol çıkışı parka giden Çöplü’yü burada Mustafa K., Temas C. (18), Mehmet K. (20), Doğukan Y. (20), İsmail K. (23), Fırat E. (27) ve K.S. (17) karşıladı. İki kadro beyninde çıkan ağız dalaşı sonrası Mustafa K. ve 6 arkadaşı Çöplü’yü darp edip defaatle bıçakladı. Şüpheliler, kanlar süresince yere yığılan Çöplü’nün yarasına dokunmak talip arkadaşı M.K.’yı da dövüp bıçakladıktan bilahare kaçtı. Bilgi verilmesi konusunda fenomen namına polis güçleri ve afiyet ekipleri sevk edildi. İlk müdahaleleri yapılan Çöplü ve M.K., ambulansla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Çöplü, şeb saatlerinde hayatını kaybetti. Arkadaşı M.K’nın ise hastanedeki tedavisinin sürdüğü ve dirimsel tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Kaçan şüphelileri yararlanmak üzere mücahede başlatan İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Büro Müdürlüğü Kıya Göz Amirliği’ne bağlı ekipler, gücük sürede 7 şüpheliyi da yakaladı. Gözaltına alınan şüphelilerden Mustafa K., Mehmet K. ve Fırat E.’nin olayda bıçak kullandığı, Doğukan Y.’nin çatışma sırasında Çöplü’ye tabanca çektiği amma kullanmadığı, diğerlerinin ise maktulü darp ettiği öğrenildi. Emniyetteki sorgularının peşi sıra adliyeye irsal edilen 7 çirkin, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Çöplü’nün kız arkadaşının Mustafa K’nın çarkıt sevgilisi olması nedeniyle aralarında muhasamat olduğu, bundan ortalık Mustafa K.’nın arkadaşlarını toplayıp olayı gerçekleştirdiği doğacak sürüldü. – ADANA

Share: