Lastikçilerde şita lastiği mesaisi başladı

– Lastikçilerde şita lastiği mesaisi başladı

ARDAHAN – Ardahan’da zorunlu kış lastiği uygulamasına günler kala oto lastikçilerde çokluk yaşanıyor.

1 Antrakt itibariyle kış lastiği taktırma zorunluğu cihetiyle vatandaşlar korse tamircilerinin yolunu tutarken, lastikçilerde de ciddi faaliyet başladı. Ülke genelinde kış lastiği uyumsuz zorunluluğu 1 Aralıkta başlayacak. Ustalık uzmanlar, lastiklerin değişimi için kar yağışının beklenilmemesi gerektiğini belirterek, kış lastiklerinin posta güvenliği için dirimlik ehemmiyet taşıdığına dikkat çekti. Ardahan’daki oto lastikçileri ve oto hizmet uzmanları, zorunlu kış lastiği uygulamasının başlayacağı hatırlatmasında bulunarak benzeri zaman önceki kış lastiklerinin hazırlık edilmesi gerektiğini söyledi.

Oto korse satımı ve değişimi işleyen Ulaş Lale, Güvenliğimiz amacıyla şita lastiği vira etmek zorunda olduklarını söyleyerek, Şita lastiği kullanımının alelhusus ticari araçlarda 1 Açıklık’tan itibaren zorunlu arkaç geldiğini söyledi. Lale, sözlerini şöyle sürdürdü, “Kısaca ayrımsız kamer öncesinden şita lastiği mesaisine başladık. Fakat bu sene hava sıcaklıkları zaman normallerinin üzerinde. Bu nedenle önceki yıllara oranla aşkın bire bir deniz yaşanmıyor. Amma 1 Meyan itibariyle zorunlu kış lastiği uygulaması dolayısıyla yoğunluk bekliyoruz. Şu asıl kadar şita lastiği tahrif oranı yüzdelik seksene ulaştı. Şimdiden sürücülerin emin tıpkı kış geçirmelerini diliyorum” dedi.

Sürücü Katı Toptaş ise, “‘Bu sene Ardahan’a şita geç geldi. Ama biz yeniden dahi önlemimizi alarak şita lastiklerimizi ercecik taktık. Şimdiden bellek yağmasını bekliyoruz” dedi.

Share: