Kurtlar Vadisi’nin Yüzü Sıcak İsmi Ebedî Uyku Etti!

Kurtlar Vadisi, Düzgüsüz Canevi, Barda, Zincirbozan, Kocan Büyüklüğünde Yer ve Aliye üzere yapımlarda görk düz İsmail İncekara, hayatını kaybetti.

“GÜNE HAKEZA BİR HABERLE ÖRTMEK İÇİMİZE DOKUNAKLI DÜŞÜRDÜ”

Izdırap haberi Galibiyet Algöz, yaptığı paylaşımla duyurdu. Algöz, yaptığı paylaşımda, “Eşsiz ağabeyim #ismailincekara ölüm etmiş.Güne böyle bire bir haberle kabul etmek içimize incitici düşürdü. Başımız sıhhatli olsun yâran.” ifadelerine yer verdi.

İSMAİL İNCEKARA KİMDİR?

1950 doğumlu kankızıl aktör ve seyir sanatçısı İsmail İncekara Bursa’da dünyaya gelmiştir. Çocukluk yılları Kanlıca ve Sakarya’da geçmiştir. Kabataş Lisesi’nde leyli namına Ortaöğretim eğitimini tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimini sürdürmüştür. Ankara Celal Konservatuvarı Efdal Bölümü’nden mezun olmuştur. İsmail İncekara mezuniyetin arkası sıra ise İstanbul Devlet tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır.

Bugüne büyüklüğünde Duvardaki Kan, Ferişte Apartmanı, Deli Kalpgâh, Azad, Kurtlar Vadisi, Aliye, Bir Bina Altında, Yalancısın Sen ve Tığ Günü dizilerinin yanında Avrenosun Müşterileri, Yetersiz Alanda Kısa Paslaşmalar, Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu, Barda, Zincirbozan, Kirpi ve Tek Keyif sinema filmlerinde görkem almıştır.

Share: