Konyaaltı Karı Hentbol Takımı, Antalya’yı Avrupa’da Baziçe Etmeye Devam Ediyor

Antalya’yı Avrupa’da kumar eden bir tane topluluk olan Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü Kadın El Topu Takımı, Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Avrupa Ligi 3’üncü turunda karşılaştığı HC Galychanka Lviv takımını iki maçta de yenik ederek, bire bir üst tuğra adını yazdırdı.

Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü Karı El Topu Takımı, Süper Lig’de yakaladığı üç maçlık galibiyet serisini, Avrupa kupası maçlarında dahi devam ettirerek, yoluna bitmeme ediyor. EHF Kadınlar Avrupa Kupası üçüncü volta mücadelesinde Ukrayna ekibi HC Galychanka Lviv ile iki karşılaşma oynayan Semavi Pul Kanatlılar, rakibi karşısında rastgele iki maçı üstelik kazanarak akıbet 16 bando arasına adını yazdırdı.

BAŞBUĞ ESEN’DEN TARAFTARA TEŞEKKÜR

Tarihinde ilk kez çıktığı Avrupa’de sahnesinde elde ettiği sonuçlarla Antalya’yı bildirme gani şekilde sahne fail takımlarıyla gelgel duyduklarını belirten Konyaaltı Belediye Reisi Selek Iyi, “Süper Lig’de kayran aldığı evvel sezonu ekip düşmeme mücadelesi ile bitiren takımımız, 3’üncü sezonunda için Avrupa’üstelik sonuç 16 takım arasına girerek bitmeme ediyor. Lig’de ve Avrupa’dahi dolu dizgin için bitmeme eden ve savaş ettiği değme kulvarda zirveyi hedefleyen takımımız, yürek hedefine akla yatkın yavaş yavaş ilerliyor. İki maçı de kazanarak art tura yükselen takımımızı tebrik kartı ediyorum. Seçkin iki maçta de takımımızı bekâr bırakmayan taraftarımıza birlikte teşekkürname ediyorum” dedi.

Konyaaltı Şehremaneti Spor Kulübü’nün, Avrupa sahnesine çıkarken çokça şişman benzeri yükün altına girdiğini kaydeden Çalıştırıcı Birol Ünsal ise “Antalya’nın ve bölgenin biricik temsilcisi atılmak cılız değil. Mehabetli bire bir proje takımı olan ayrımsız takımla oynadık. Rakibimiz tıpkısı zamanda geçtiğimiz yılın nısıf finalistiydi. Her iki maçı bile kazandık. Konyaaltı Belediyesi’ne bu gururu yaşatmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu zaferi, acemi maçta sakatlanan Bilgili ve zaman tevellüt haset olan pakt yöneticimiz Ululuk Korkut’a armağan ediyoruz” diye konuştu.

Share: