Konya gündem haberleri… “İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Yer” projelerinin lansman tırı Konya’ya geldi

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Yer” kampanyasına ilgili alçalma edilen soruların cevaplanması üzere hazırlanan lansman tırı, Konya’da vatandaşlarla buluştu.

Kılıçarslan Meydanı’na konuşlanan lansman tırındaki TOKİ uzmanları, proje hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Tırı mülakat edenler, mevhum kök gözlükleri sebebiyle, elan önceki yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezme imkanı buldu.

Tanıtım tırında görevli proje sorumlusu Hüseyin Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, tırın Ankara, Kırşehir ve Yozgat’ın arkası sıra Konya’ya geldiğini belirtti.

Tanıtım tırında başvurularla ilgilendiren genel tıpkısı brifing sunduklarını tabir fail Çelik, “Bunun yanında arz çokça zül edilen ‘250 bin konut kuşkusuz olacak?’, ‘2 pozitif 1, 3 zait 1 konutların niteliği ufki mimari mi, yerel mimarlık mi, kuşkusuz olacak?’ kabil sorularla ilişik bilgilendirmeler yapıyoruz.” dedi.

Konya’de yapılacak göz sayısı ve fiyatları hakkında bile hikmet veren Polat, şunları kaydetti:

“Konya’üstelik 7 bin 655 hane olacak. Bugüne büyüklüğünde Konya’da bu konutlar üzere 148 bin 791 referans aldık. Esasen burada vakit kaybetmeden Konya merkezde değil, 24 ilçesinde bile 4 bin 761 nüsha göz projelendirdik. Konutlarımızın daha tenkis süreci bitmediği için umumi olarak ayrımsız fiyatlama politikası güttük. Sayın Bakanımızın açıkladığı fiyatların dışında eksiltme sonucunda tıpkısı başkalık mümteni.”

Yer fiyatları üzerine bile bilgiler veren Polat, “Arsa arz haddinden fazla sorulan sorular ortada. Konya’de 55 bin adet yer tahsis edildi. Bu arsalarımız bağımsız ve alay malay olarak iki çeşit. Özgür arsalarımız 192 bin 500 teklik, 10 denk taksit şeklinde planlandı. Beraberinde arsalarımız ise 112 bin 500 lirada başlayan fiyatlarla fiyatlandırıldı. Burada herhangi getiri ya da artım bahis konusu değil.” dedi.

Share: