Kontrollü minare yıkımında benzeri işçi yaralandı

Kontrollü minare yıkımında ayrımsız iştirakçi yaralandı

Adana’da depremde engel gören bire bir cami minaresi kontrollü şekilde yıkılırken, minareden kopan parçalar işçinin yaralanmasına sebep oldu

ADANA – Adana’birlikte depremde engel gören tıpkısı cami minaresi kontrollü şekilde yıkılırken, minareden kopan parçalar işçinin yaralanmasına bozukluk oldu.

Hat üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçesinde 6 Şubat haset meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki hareket 11 şehri etkiledi. Bunların ortada mevcut Adana’birlikte dahi 13 çatı yıkılırken 200 çatı kısık hasar aldı. Genişlik çokça hasar kayran yapılardan biri üstelik camiler oldu. Adana’bile kâin bin 474 caminin 7’sinin minaresi depremde kendinden yıkıldı. 150 cami minaresi ise hasar aldığı üzere coşkunluk oluşturmaya başladı. Bu nedenle minareler bir tane biricik kontrollü şekilde yıkılmaya başladı. Bir minare yıkımı sırasında ise minareden kopan parça işçinin yaralanmasına bozukluk oldu. Bu anlar ise el telefonu aracılığıyla anbean görüntülendi. İşçinin yardımına yanındaki arkadaşları koştu. Yıkımdan bilahare ortalığı toz bulutu kapladı. İşçi arkadaşları marifetiyle hastaneye kaldırıldı.

Share: