Kocaeli’den 2 ivinti patenci TOHM’a katılmaya doğruluk kazandı

Kocaeli’den iki yordam patenci, Türkiye Olimpiyat Tedarik Merkezleri’ne (TOHM) katılmaya türe kazandı.

Türkiye Buz Pateni Federasyonunca 2022-2023 sezonunun önce yarışması “Short Track Federasyon Kupası-1” Erzurum’da 23-25 Eylül’de gerçekleştirildi.

Sporcuların milli bando ve TOHM baraj sürelerini kayma mücadelesi verdiği yarışmalara, Kocaeli’den Haliç Buz Sporları Kulübü, Kocaeli Deneyimsizlik Hizmetleri ve Spor Kulübü, Nikomedia Bilgisizlik ve Spor Kulübü, Kocaeli Buz Sporları Kulübü, Kocaeli Yurdum Cahillik Hizmetleri Spor Kulübü ile Buz Ailesi Spor Kulübünden 13 sportmen katıldı.

Koy Buz Sporları Kulübünden A Milli Mızıka sporcusu Arazi Ağa Eroğlu, 1000 metrede 1.27.734’lük süresiyle yeniden A Milli Mızıka ve TOHM’a katılmaya türe kazandı.

Kocaeli Yurdum Deneyimsizlik Hizmetleri Spor Kulübünden Elzem Taş ise 500 metrede 49.524’lük süresiyle TOHM üzere belirlenen süreyi aşan sporcu oldu.

Haliç Buz Sporları Kulübü Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir zamanda oğlu olan sporcularını tebrik ettiğini belirterek, Toprak Ağabey’nin ikinci posta istenen süreleri kaymasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Kocaeli’deki buz pateni sahasının durumu ve gözyaşı kategorisinde apayrı sporcu bulunmaması nedeniyle oğlunun ayrımsız süredir çalışmalarını Erzurum’da sürdürdüğünü aktaran Eroğlu, “Toprak Ağabey, İtalya’nın Friuli-Venezia Giulia kentinde yapılacak Avrupa Gençlik Olimpik Şita Festivali’nin aday sporcuları arasında bulunuyor. Bu nedenle ailesi olarak radikal karar alıp milli takımla faaliyet imkanı bulabilmesi için oğlumuzu Erzurum’a gönderdik. Kısaca 2 aylık ayrılığın meyvesini bu yarışlarda aldık, sporcumuz ‘Büyük Erkekler’ kategorisinde 3000 metre simge takımıyla bir numara oldu. Başarılarının devamını diliyoruz.” diye konuştu.

Share: