Kocaeli’de otobüs şoförüne saldıran karanlık yakalandı

İzmit Gültepe Mahallesi’nde ahali otobüsüne binen ismi öğrenilemeyen aynı can, adsız bire bir nedenle sürücü Cengiz Yeler ile tartışmaya başladı.

DEFALARCA YUMRUKLADI

İneceği durağa gelen kişi, sürücüden uzlaştırıcı durdurup zir inmesini istedi. Halk otobüsü sürücüsü Cengiz Yeler, zir inmedi. Bu tam durakta mevcut ve saldırıyı gerçekleştiren yolcuyla arkadaş oldukları adisyon edilen kişiler araya girerek el otobüsünü göndermek istedi. Ahali otobüsünün akım ettiği sırada, umum otobüsüne esasen binen birey, Cengiz Yeler’i defalarca yumrukladı.

O ANLAR KAMERADA

Durakta bekleyen kişilerin araya girmesiyle, agresif güçlükle uzaklaştırıldı. O anlar ahali otobüsünün güvenlik kamerasına yansıdı. Yaralanan Cengiz Yeler hastaneye her an otama oldu. Çoban Yeler’in şikayetçi olduğu öğrenildi.

İLK İFADESİ

Yeler’e saldıran E.B., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. E.B., polise verdiği ifadede; Yeler’in araçta yegâne eğreti olması dolayısıyla “Demincek oraya büyüklüğünde senin için mi gideceğim? Bu saatte Gültepe’da hangi işin var? Niçin gidiyorsun?” dediğini, kendisinin dahi sinirlenerek saldırdığını söyledi.

Share: