Kırşehir’de Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında umum konseri düzenlendi

Kırşehir’de, 35. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında halk konseri gerçekleştirildi.

Cacabey Meydanı’nda düzenlenen konserin önce bölümünde yerel sanatçılar, İç Rum Bölgesi ve Kırşehir yöresine ilgilendiren türküleri seslendirdi.

Daha sonraları hayal alan artist Emel Taşçıoğlu, “Bozkırın tezenesi” Neşet Ertaş’ın “Leziz Kırşehir”, “Zahidem”, “Umu Dağı”, “Yalan Dünya”, “Kırşehir’in Gülleri” kabilinden sevilen eserleriyle Muharrem Ertaş, Hacı Taşan ve Çekiç Ali’ye ilişik türküleri okudu.

Meydanı dolduran vatandaşlar, alkışlarıyla türkülere zevcelik ederek cep telefonlarına kaydetti.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk ve Tecim İl Müdürü Mahmut Alternatif, konserin ardından Taşçıoğlu’na bağış ikram etti,

Burada konuşan Öztürk, sanatçının Kırşehirli olduğunu belirterek, evire çevire bire bir performans sergilediğini söyledi.

Cömertlik Haftası’nın Kırşehir merkezli namına Türkiye genelinde kutlandığını tamlayan Öztürk, “Bugün başlayan kutlamalar, Kırşehir’de benzeri hafta sürecek. Ahilik yalnız benim meselem değil, bütün Kırşehirlilerin meselesi. Onun amacıyla Ahiliğe topluluk çıkı. Bizleri yalnız bırakmayın. Haddinden Fazla balaban emekler veriyoruz. Cumartesi haset buraya sayın Cumhurbaşkanımızın hulul ihtimali var. Gelirse domuzuna bire bir izzetüikram yapacağız.” dedi.Share: