Kırşehir’de 35. Ahilik Haftası kutlamalarına esnaf davul zurna ile nida edildi

Kırşehir’de davul zurna eşliğinde ülfet edilen esnaf, 35. Ahilik Haftası kutlamalarına çağırıldı.

Kırşehir merkezli 12-18 Eylül’de tamam illerde kutlanacak 35. Ahilik Haftası öncesinde Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Tecim İl Müdürü Mahmut Alternatif, Uray Komutan Yardımcısı Nuri Ilinek ile boşluk başkanlarından oluşan heyet, Cömertlik kaftanlarını giyerek, davul ve zurna ile kentteki esnafı gezdi.

Cömert helvası, Türk bayrağı ve kolonya hediye edilen Ankara, Terme, Ortaöğretim ve Atatürk caddelerindeki esnaf, kutlamalara çağrıldı.

Öztürk, ziyaretlerin arkası sıra Kardeş Evran Külliyesi’nde yaptığı açıklamada, “Türkiye genelinde Cömertlik Haftası kutlamaları birer dolaşma kutlanıyor amma Kırşehir Ahiliğin merkezi olduğu üzere kutlamalar tıpkı hafta sürecek ve dolu mahmul geçecek. Cömertlik Haftası Kırşehir’in meselesidir, hep esnafı ve halkı nida ediyoruz, herkesin sahiplenmesi gerekiyor. Seçme güzeşte yıl bizler çıtamızı artırıyoruz.” dedi.

Ilinek ise haftanın Kırşehir ve kül ülkedeki esnafa hayırlar getirmesini diledi.

Almaşık birlikte Cömertlik Haftası’nda esnaftan dükkanlarına Türk bayrakları asmalarını atlaya zıplaya, “Bu yıl ilk defa kadın adım kooperatiflerini kente davet ettik. Bitirmiş Genel Komutanlığınca takım gösterisi, mehter bölüğü konseri ve helikopter gösterisi yapılacak.” diye konuştu.Share: