Kırklareli’nde üniversiteliler depremzedeler üzere odalarını komple bıraktı

Kırklareli’nde bazı üniversite öğrencileri, yurttaki odalarına yerleştirilecek depremzedeler için “Hepinize esbak olsun. Burada bıraktıklarımız sizin için helal, oflaz olsun umarım işinize yarar. Dualarımız sizinle” kabil notlar bıraktıkları odalarında eşya ve saffet ürünleri gibi malzemeler bıraktı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği depremlerin peşi sıra Kırklareli’nde getirilecek depremzedelerin kalacakları Yüreklilik ve Yurtlar Kurumu yurtlarında (KYK) akıbet hazırlıklar yapıldı. Depremler sonrası eğitime duruluk verilmesi nedeniyle memleketlerine dönen üniversite öğrencileri, odalarında kalacak depremzedeler amacıyla odalarında eşya ve kovanlık ürünleri kabilinden malzemeler bıraktı.

Öğrencilerin dolaplara ve masaların üzerine, “Hepinize önceki olsun. Burada bıraktıklarımız sizin üzere helal, leziz olsun umarım işinize üstünlük. Dualarımız sizinle”, “Mutlu insanlar kentine şiddetli geldiniz, inşallah burada çok mutlu olursunuz” kabil mukayyet notlar ilgi çekti. – KIRKLARELİ

Share: