Kırklareli’nde öğrencilerin yurttan ayrılırken depremzedeler amacıyla bıraktığı notlar duygulandırdı

“Asrın felaketi” yerine nitelenen depremler sonrası Kırklareli’nde depremzedeler için hazırlanan KYK yurdundaki öğrencilerin odalarından ayrılırken bıraktığı notlar, okuyanlara ruh yoğun anlar yaşatıyor.

Yurtların depremzedelerin barınması amacıyla kullanılacağı yönündeki açıklamanın peşi sıra Hundi Hanım Kız Öğrenci Yurdu’nda mütezayit öğrenciler, yurtlarından ayrılıyor.

Öğrenciler odalarından ayrılırken kayıt, giysi ve maske kadar eşyaları depremzedeler üzere bırakıyor. Bazı öğrencilerin buzdolabına, bazılarının himmet dolabına, bazılarının ise mont ve yiyeceklerin konusunda bıraktığı notlar duygulandırıyor.

Depremzedeler konaklayacakları yurtlara geldiklerinde misafirperverliğin yanı sıra öğrencilerin bıraktığı “Dilediğiniz kabil kullanın çokça esbak olsun, kalbimiz sizinle”, “Tanrı tıpkısı çaresizliği bir henüz yaşatmasın, geçmiş olsun”, “Masadakileri sizler amacıyla bıraktık, rahatlıkla yiyebilirsiniz. Esbak olsun kalbimiz sizinle”, “İhtiyacınız olan eşyaları kullanabilirsiniz, sizler için bıraktık”, “Bıraktığımız eşyaları huzur ile kullanabilirsiniz, sizleri seviyoruz”, “Bunlar üstelik sizlerin. Acınız acımızdır… Afiyet olsun”, “Mutlu insanlar kentine adamakıllı geldiniz. İnşallah siz de burada çokça mutlu olursunuz.” şeklindeki notlarla birlikte karşılaşacak.

Bunların beraberinde ayrımsız öğrencinin yurttaki köpeklerin beslenmesi için bıraktığı rütbe dikkati çekti. Öğrenci tıpkı hacim kapik mamasıyla “Bu yurtta köpekler var. Onları birlikte beslerseniz çok seviniriz” şeklinde rütbe bıraktı.

Daraç yönetimi duygulandı

Hundi Eş Ensiz Başöğretmen Vekili Cansu Uçan, AA muhabirine, yurtta kâin seçme odanın kapısını açtıklarında öğrencilerin pir ve büyük duygularıyla karşılaştıklarını söyledi.

Yazıları okurken duygulandıklarını ifade eden Uçan, “Hepimizi içten etkileyen milletçe bibi yaralarımızı sarmaya çalıştığımız bu dönemde gençlerimizin bu kadar duyarlı oluşu hepimizi basit etraflıca etkiliyor. Birtakımı annesinin yaptığı sarmayı bırakmış, birtakımı ‘elimden mevrut bu büyüklüğünde’ demiş atlatmak ve bisküvilerini bırakmış.” diye konuştu.

Öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür fail Uçan, “Tıpkı başkasının acısını, zat acısı kabilinden benimseyen toyluk haddinden fazla pir benzeri yüreğe sahiptir.” dedi.

Uçan, 2 bin gönül kapasiteli, 504 odaya ehil yurdun depremzedeler amacıyla hazır olduğunu kaydetti.

Share: