Kırklareli’nde hareket bölgelerine rağbet köprüsü: 9 bin 239 oba ve taşımalık gönderildi

Kırklareli’nde sarsıntı bölgelerine heves köprüsü: 9 bin 239 deri ve konteyner gönderildi

Kırklareli’nden yer sarsıntısı bölgelerine 321 tır müzaheret malzemesi gönderildi

KIRKLARELİ Kahramanmaraş’ta 9 saat arayla meydana gelen 2 ayrı ızdırap depremin arkası sıra Kırklareli’nde başlatılan yardım kampanyaları sürüyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde geçmiş akşam saatlerinde 7,7, güneş saatlerinde Elbistan ilçesinde ise 7,6 şiddetinde meydana mevrut ve 10 ilde mahsus sarsıntı sonrası Kırklareli’nden başlatılan arkalama kampanyaları bitmeme ediyor.

Kırklareli Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, 6 Şubattan bu zamana büyüklüğünde zayıf azık, temizlik, libas, elektrikli ısıtıcı üzere birçok insani arkalama malzemeleri hamile 312 tır sarsıntı bölgesine gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, ” AFAD, UMKE, keyif ve uray personeli ilkin tutmak için parçalanmamış kamu kurumları ve gönüllülerden oluşan 1456 personel yer sarsıntısı bölgesinde enkazda arama kurtarma, oba kurulumu, aşındırmak dağıtımı gibi hizmetlerde bulunuyor. 192 kontrol kurtarma aracı, ambulans, itfaiye, kepçe, ekskavatör, kamyon, kamyonet zelzele bölgelerinde hizmet veriyor. Afetzedelerin tahaffuz, beslenme, abdesthane ve cağ ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla 9 bin 239 keçe ile konteyner kıran bölgelerinde konuşlandırılırken, afetzedeler için 2 ton odun üstelik bölgeye ulaştırılıp AFAD koordinasyonu ile dağıtımı yapıldı” bildirildi.

Öte yandan sarsıntı bölgelerinden gelen 2 bin 78 afetzedenin Kırklareli’nde mihman edildiği anlatım edildi.

Share: