Kırklareli haberi: 4. Lüleburgaz Velespit Festivali Sona Erdi

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsüne karı sahipliği yaptığı Lüleburgaz Çiftteker Festivali (LÜBİFEST) sona erdi. Üç bölüm süresince yüzlerce velespit tutkununun katıldığı festivalde derrace turlarından nöbet yarışına ve şaşırtı bergüzar çekilişlerine kadar çok sayıda aktiflik gerçekleştirildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Türkiye’nin dört bir yanından velespit tutkunlarını ağırladığı LÜBİFEST sona erdi. Türkiye’nin alanında tek tesisi olma niteliği haiz ve seçme sene yüzlerce bisikletli turistin konakladığı Lüleburgaz Yıldızları Derrace Akademisi’nde (LYBA) gerçekleşen LÜBİFEST’te unutulmaz etkinlikler düzenlendi.

KORTEJLE BAŞLADI

16 Ilkgüz haset yüzlerce bisiklet sporcusunun ve tutkununun Kongre Meydanı’ndan kortejle başlattığı LÜBİFEST’te bisikletliler, Lüleburgazlılar’ı selamlayarak curcuna alanı olan LYBA’ya hareket etti. Burada derrace tutkunları coşkuyla karşılanırken, Lüleburgaz Belediye Reisi Gaye Gerenli’nin kurdela kesimiyle festival yöntemince başlamış oldu.

ALİ ALTAY KONSERİ

Slotcar, çiftteker eğitimleri, okçuluk üzere birbirinden ayrımlı ve ahenkli aktivitelerin yer aldığı LÜBİFEST’in önceki gününün böylecene Anadolu Rock’un sevilen ismi Yüksek Altay fon aldı. Altay, Hazar Manço’dan Toplama Karaca’ya kadar çok sayıda müstehap sanatçının unutulmaz eserlerini seslendirdi.

BİSİKLET TURLARI DÜZENLENDİ

Festivalin ikinci günü ise çiftteker turlarıyla başladı. Komutan Gerenli’nin da zarfında saha aldığı yüzlerce bisikletli, kafile eşliğinde köy rotalarını izlem ederek velespit turu düzenledi.

İkinci günün böylece Trakya topraklarının sesi, Trockya Blues manzara aldı. Grup manzara performansı ve seslendirdiği parçalarla şişman zevk topladı. amma velakin festivalin esasen ikinci gününde fon alan Lüleburgaz Kent Konseyi Bilgisizlik Meclisi – Kadro Raf birbirinden adamakıllı parçaları seslendirerek festivale katılan vatandaşlara sevinçli anlar yaşattı.

YARIŞMALAR, SÜRPRİZ ÇEKİLİŞLER

LÜBİFEST’te en çok bent gören aktiviteler ise yarışmalar ile şaşırtı çekilişler oldu. Çiftteker tutkunları “En Aheste Velespit Yarışı’nda” renkli görüntüler ortaya çıkarken, velespit ve derrace ekipmanlarının armağan edildiği sürpriz çekilişte da coşku meşgul dakikalara sahne oldu.

GAZİ MUSTAFA EKSIKSIZLIK KAT YARIŞI SONA ERDİ

Lüleburgaz Belediyesi’nin geçen yıldan sonraları bu sene dahi ocak sahipliği yaptığı Gazi Mustafa Eksiksizlik Nöbet Yarışı’nın bile startı LYBA’dan verildi. 100’den çok sporcunun katıldığı iki ayrı etapta gerçekleşen misil yarışında dereceye giren sporculara ödülleri, Lüleburgaz Site Konseyi Başkanı Binnur Hareketli, Lüleburgaz Belediye Meclis Üyesi Gülcan Ayışığı, Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Eksiksizlik Pektaş ve Lüleburgaz Belediye Reisi Kasıt Gerenli vasıtasıyla verildi.

“SENEYE AHBAPLIK ETMEK AMACIYLA”

Festivalin böylecene konuşan Komutan Gerenli, LÜBİFEST gibi muhteşem tıpkısı organizasyonu gerçekleştirmekten iri benzeri mutluluk duyduklarını söyledi. Komutan Gerenli, Türkiye’nin dört bir yanından gelen velespit tutkunlarıyla festivalin renklendiğini söyleyerek, “Meşbu meşbu etkinliklerle süren bir LÜBİFEST’in henüz sonuna geldik. Festivale ortaklık gösteren bisiklet tutkunlarına ve curcuna boyunca pahal düzentileme harcayan faaliyet arkadaşlarıma teklifsizce teşekkürname ederim. Seneye görüşmek için” dedi.

Share: