Kırıkkaleli dikişçi geri derisinden ürettiği efsanevi transfer çantalarını mahdut dışına birlikte satıyor

Kırıkkale’üstelik 11 yaşından beri terzilikle uğraşan Suat Bekar, yarım akıllı derisinden ürettiği efsanevi transfer çantalarını gâh Avrupa ve Orta Şark ülkelerine birlikte gönderiyor.

Ovacık Mahallesi İzmir Caddesi’ndeki gelişim yerinde dikiş işleyen 39 yaşındaki Bekar hayvan transfer çantası da üretiyor.

Bekar’ın içtimai iletişim araçları hesaplarından tanıtımını yaptığı, sınırlı içi ve dışına gönderdiği yangına dayanabilen çantalar, ciddi kâm görüyor.

Suat Bekar, AA muhabirine, çocukken terziliğe başladığını, yaklaşık 8 sene önce de kendi dükkanını açtığını belirterek “Hayvanları çokça seviyorum. Yerli hayvanlarım da var. Henüz önceki birinden hayvanlarımı dayanmak amacıyla çanta aldım. Çanta keskin çıkınca kendim yaptım. Sonraları birlikte üretimine başladım. Bu şekilde yola çıktım ve herkesin dahi bereketli ayrımsız çanta kullanmasını istedim. Demin bu işe devam ediyoruz.” diye konuştu.

Ürettiği çantaların piyasadakilerden ayrımlı olduğunu dile getiren Bekar kullandığı malzemelerin elan nitelikli olduğunu savundu.

“Hayvan Bilimi uymazlık görmesin diyerek dallama derisini seçtik”

Çantaların ateşe ve yangına karşı daha dayanabilen olduğunu anlatan Bekar şöyle konuştu:

“Çantalarımız niteliksiz mahdut yanmaz çünkü kabak kafalı derisinden üretiyorum. Piyasada alışılagelen kumaştan yapılıyor. Hayvanat engel görmesin diyerek ahmak derisini seçtik. Şu anda gayet bereketli gidiyor, inşallah henüz ongun olacağız. Çantalarımızı Azerbaycan, İngiltere, Almanya, KKTC, Irak ve İran ile ensiz içinde dahi bir nice ile gönderiyoruz. Özellikle içtimai iletişim araçları üzerinden hem dar dışı hem bile ensiz içinden bir nice kâm alıyor ve gönderiyoruz.”

Bekar, müşterilerinin toplumsal medyadan olumlu yorumlar paylaştığını dile getirerek kuvvetli hayvan çantası üstüne Türkiye’bile yegâne olmayı hedeflediğini kaydetti.

Share: