Kırıkkale haberi! Bağımsız Milletvekili Hususi: Mehmet Ulvi Çelebi’ye, Evcil Seçimleri Kaybedeceğini Görünce Abdullah Öcalan’a Pusula Yazdıranların Partisinde Başarılar Dilerim

ZEHRA DEĞİRMENCİ – SİBEL KAHRAMAN

CHP Takım Başkanvekili Mutlak Özel, AKP’ye katıldığını açıklayan Mutlak İzmir Milletvekili Mehmet Büyük Çelebi’ye, “Vahdettin savunucularının partisinde, evcil seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a kitap yazdıranların partisinde başarılar dilerim” dedi.

Özgür Özel, Mudanya Mütakeresi’nin 100. Yılı nedeniyle düzenlenen törenlere süzülmek üzere zaman Bursa’evet geldi. Hususi, CHP Bursa İl Başkanlığı’na yaptığı ziyaretin arkası sıra tümen müzesini gezdi. Özel, partisinin diyar başkanlığında matbuat toplantısı düzenledi. Özel, CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Lale Karabıyık, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Yüksel Özkan ve Erkan Aydın’ın birlikte İl Başkanı İsmet Kara ve kaymakamlık başkanlarının birlikte katıldığı basın toplantısında gündeme ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu.

“BURSA’NIN HAKKINI ANKARA’DAN KABUL ETMEK LAZIM”

Hususi, Bursa’nın hakkının yendiğini belirterek, “Bursa, bu kadar adalet ettiğini alamayan, Türkiye’ye veren, ama verdiği kadarını değil, adalet ettiğinin haddinden fazla altında olanı alabilen ve hep emeği sömürülen ve iktidar yoluyla haddinden fazla ince yıldır görmezden gelinen benzeri el pozisyonunda. Çokça kıytırık ayrımsız istimara var; Bursa, resmi idrak sıralamalarında beşinci sırada ama Bursa’daki bilcümle şişman firmalar filhakika vergilerini İstanbul’daki iri idrak dairesine ödüyorlar. Kurumsal idrak dairesine, çarkıt adıyla Boğaziçi Rüşvet Dairesi, güncel Balaban Kurumlar Vergi Dairesi’hangi ödüyorlar. Türkiye’nin sunma çok idrak veren ikinci ili olduğu halde, aslında resmi rakamlarda birlikte beşinci ili olduğu halde yatırımlarda onuncu, on bir numara, on ikinci sıralarda yer alıyor Bursa değme sene. Bu açıdan benzeri el Bursa basını, ne fikir, ne siyasi yönetimde olursa olsun bu meseleyi ana ruzname fayrap etmek lazım. Bursa’nın hakkını Ankara’dan almak lazım. Bunun üstünde katiyetle durmak lazım. Burada, Bursa’nın ayrımsız evladı, Bursa’nın ayrımsız evladının eş olarak iktidarımızda; yer başkanımızın, umumi başbuğ yardımcımızın, milletvekillerimizin bulunduğu aynı ortamda buradan Bursa’ya meze veriyoruz. Bursa’nın yıllardır yenen hakkını Ankara’dan size doğrulama edeceğiz. Bunun sözünü veriyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“ZAMAN GELDİKLERİ YERDE YASAKLARIN DANİSKASI VAR”

AKP’nin 20 sene evvel iktidara ‘3Y ile savaş’ diye geldiğini belirten Özel, “Politik muhataplarımız hangi konuşuyor? Bire Bir tanesi iktidar olmaya gözünü dikmiş. İktidar olacak tıpkısı partinin siyasi umumi başkanı diyor kim ‘Yolsuzlukların olmadığı, rüşvetin olmadığı, yokluğun, yoksulluğun olmadığı, Allah’ın izniyle olmayacağı benzeri Türkiye’yi biz inşa ederiz’ diyor. Bunu duyunca, cemaziyelevvel müesses bire bir politik partiyi evet bile ayrıntılı süredir iktidarda sıfır birini düşünüyorsunuz. Bu saraka, Recep Tayyip Erdoğan’a ilişkin. Milletin gözünün içine baka baka bu sözleri söyledi. 20 yıldır iktidardalar. ve 20 geçmiş iktidara ‘3Y ile mücadele’ diye geldi bunlar; verimsizlik, usulsüzlük ve yasaklarla. Bugün geldikleri yerde yasakların daniskası var. en üst sonuncusunu sıkı denetim yasasıyla getiriyorlar” dedi.

Hususi, “Hangi diyordu Süleyman Aristokrat? ‘Tıpkı politik, Sedat Peker’den 10 bin dolar rüşvet alıyor.’ ‘Siyasi mersiye, kemiksiz söyle’ dedik, ‘Saylav’ dedi. Hepimiz adına başvurduk. ‘Bu dönüş değil’ dedi. Çıka çıka bir önceki gün milletvekilleri, güncel bulunan MKYK’de daha çok” diyerek konuştu.

“MADEMKI BÖYLE BİR KAYGI VARDI, GENEL BAŞKAN’IMIZ DEDİ Kİ ‘GELİN BUNUN YASASINI ÇIKARALIM'”

Özel başörtüsü ile ilişik yerine, “Umumi Başbuğ’ımız, geçtiğimiz hafta, bilcümle tıpkı literatür böylecene, namına ve bizlere gıcırı bükme ayrımsız talebin gereğini yaptı. Dolaşık oturup doğru konuşalım. Bilcümle yaz Anadolu’yu gezdik… Bize söylenen, doyum önderleri toplantısında şu; ‘Bıktık. Enflasyondan bıktık, işsizlikten bıktık, maltalık pahalılığından bıktık. Bunları göndereceğiz ama bizi korkutuyorlar’. ‘Ne yapıyorlar?’ ‘Efendim, CHP gelirse başörtüsünü yasaklar, başörtüsünü çıkarttırır.’ CHP, onların söylediği dönemde ne iktidardaydı hangi bile onların söylediği dönemde o şeyleri yapan öğür değildir. Amma CHP, benzeri tartı üstlendi. Mademki böyle aynı kor vardı, Genel Başkanı’mız dedi kim ‘Gelin bunun yasasını çıkaralım. Ben samimiyetimi göstereyim’. Bu ihvan, döndüler dediler kim ‘Kanunuesasi’bile doğrusu garanti var. Neden yasa olsun?’ Oysa Temel’mızda ‘Basın hürdür, sıkı denetim edilemez’ yazıyor. Değerli matbuat mensupları, ben sorayım, siz söylemeyin. Seçimden sonraları konuşuruz abat şen amma Türkiye’da basın mutlak mü? Sansür edilemiyor mu? Emretmek kim Anayasa’da bazen şeylerin yazması, kanuncu güvenceye, yani uygulamaya yönelik kanuna bariyer değil. ‘Ama efendim kanun gayrimümkün, ego oraya rey vermem’ ‘Bozukluk?’ ‘CHP önermiş.’ Çünkü Rize’deki, Ardahan’daki, Kayseri’birlikte, Konya’de, Edirne’da, Antalya’dahi, Urfa’bile ayrımsız endişeli AKP seçmeni varsa ‘Ha bak, CHP’nin kanunu geçti’ demesin diye niteleyerek ‘Gel Kanunuesasi yapalım, ama içine olmadık şeyler de tıkıştıralım’… Bugüne kadarki adisyon bu. Çokça açık söylüyoruz; benzeri fırsatçılığa, benzeri şeytanlığa pabuç bırakmayız” dedi.

“BURSA ŞEHİR HASTANESİ, ŞEHİR HASTANELERİ FİYASKOSUNUN DANİSKASIDIR”

Özgür Özel, ” Etlik Site Hastanesi’ni açmış, 6 bin hasta hastaneye yığılmış. Diyor kim ‘Önce açalım, sayımız arttıkça kadroları tamamlarız diye planladık’ diyor. Pestil var, yeterince kimesne yok. Onkoloji Hastanesi’ni kapatacaklardı. Tepkiler üzerine ‘Kalsın’ dediler. Bu kat oraya yollayacakları afiyet çalışanlarını yollayamadılar. Personel bulunmayan. Yarısını yolluyorlar, kanser hastaları bakılamıyor. Bursa Kent Hastanesi, site hastaneleri fiyaskosunun daniskasıdır. Illet? Dört pare hastane kapattılar. Demincek diyor ya ‘Hiçbir hastane kapatmayacağız’ diye niteleyerek Afiyet Bakanı. Bursa Site Hastanesi üzere doğumevini kapadılar mı? Çocuk hastanesini kapadılar mı? Kerem hastanesini kapadılar mı? Bağır hastanesini kapadılar mı? Bütünü gitti. Nereye? Şehrin genişlik dışına” diyerek konuştu.

MEHMET ALİ ÇELEBİ’YE, VAHDETTİN SAVUNUCULARININ PARTİSİNDE, YEREL SEÇİMLERİ KAYBEDECEĞİNİ GÖRÜNCE ABDULLAH ÖCALAN’A MEKTUP YAZDIRANLARIN PARTİSİNDE BAŞARILAR DİLERİM”

Özel, Özgür İzmir Mebus Mehmet Yüce Çelebi’nin AKP’ye katıldığını açıklamasına ilişik de şunları söyledi:

“İzmir Mebus Mehmet Yüce Çelebi, zaman AKP’ye katıldığını açıkladı, zar etti. Hatırlayın; bu Mehmet Yüksek bir fırka değiştirince matbuat mensubu bana istifham sormuştu. Ben da demiştim ki ‘Saray operasyonlarıyla CHP’nin önünü kesiyor’. O dönemde tepki gösterdiler, ‘Hangi saray operasyonu’ diye niteleyerek. Nereye geldik günün böylelikle? Al sana saray operasyonu. Çokça zehir. 3 aydır RTÜK’te benzeri üyelik abes. Milletvekili sayısına bakarak dağıtılıyor. Düne kadarki sayılara bakarak o organ İYİ Parti’ye düşüyor. Üç aydır RTÜK Başkanı olacak saray zebanisi, Meclis’e alfabe yazıp ‘Yeni RTÜK üyesini seçin’ demiyor. Dese İYİ Parti’ye gidecek. beraber birileri mezada derkenar arıyor, ‘Acaba’ diyor ‘şöyle balıketinde bir husus bulup dahi partiye kazandırabilir miyim, tıpkı RTÜK üyesi üzere’. O hesabın, o pazarlığının adı, bugün Mehmet Mehabetli Çelebi ergin ihvan. Erte yazıyı edipler RTÜK üyeliğine, gider. Bir RTÜK üyeliği amacıyla, alay malay savaş ettiği, fariza yaptığı, kumpaslarla delik yattığı bazıları hayatını kaybeden arkadaşlarını bu süreçte satmıştır. Mehmet Ulvi Çelebi’ye, Vahdettin savunucularının partisinde, domestik seçimleri kaybedeceğini görünce Abdullah Öcalan’a kitap yazdıranların partisinde başarılar dilerim.”

Share: