Kırıkkale Belediyesi Pazarcık’la “kardeş şehir” oldu

Kırıkkale Belediyesinin mart ayı meclis toplantısında alınan kararla, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ile cömert kent olduğu bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, mart ayı divan toplantısı, Komutan Mehmet Okkalı başkanlığında Şehir Dalavere Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Depremlerde hayatını kaybedenler için dua edildiği toplantının açılışında konuşan Hürmetkâr, hep alay malay bu felaketin altından kalkacaklarını dile getirdi.

Depremin önceki anından itibaren Pazarcık ilçesinde vazifeli olduğunu aktaran Hürmetli, “Sedir toplantısı nedeniyle geldim amma görevimiz devam edecek. Kurtarma ekibimizle yer sarsıntısı sonrası yola çıkmıştık. Kip çok vatandaşımızı çöküntü altından çıkarmayı Cenabıhak baht etti. Çok pres aynı süreçti. Devletimiz bunların hepsinin üstesinden gelecek güçte. Kırıkkaleli hemşehrilerimiz de bizim orada olmamız münasebetiyle haddinden fazla çabuk bir şekilde yardımlarını yönlendirdi. Rabbim bire bir elan hakeza acıları bizlere yaşatmasın.” ifadesini kullandı.

Toplantıda, belediyeler arası teavün, tesanüt, iş birliği ve koordinasyonun güçlenmesi, cemaat olunan imkan ve yeteneklerin ortak kullanılması üzere depremin form üssü Pazarcık ilçesiyle ahi site olunması yönündeki yön meclis üyelerinin görüş birliği ile kabul edildi.

Ayrıca toplantıda, kente gelen depremzedelerden akarsu abonelik işlemlerinden ücret alınmaması kararı birlikte makbuz.

Share: