Kilis’te kurulan GES sebebiyle köyün akarsu gedik sorunu çözüldü

Polateli ilçesine merbut Bağarası köyü

Gün enerji sistemi

Polateli Kaymakamı Kerim Doğanoğlu’nun açıklaması

İl Hususi idaresi umumi sekreteri Erek Küçükoğlu’nun açıklaması

Bağarası Köyü Muhtarı Mürsel Oğuzbey’in açıklaması

Su deposundan akan akarsu Kilis’te kurulan GES sebebiyle köyün su kesinti sorunu çözüldü

KİLİS ( AA) – Kilis’in Polateli ilçesine ilişkin Bağarası köyünde kurulan Tarih Enerji Sistemi (GES) sebebiyle maliyet düşürülerek akarsu kesintisine çözüm bulundu.

Elektrik maliyetlerinin faziletkâr olmasından dünya Polateli Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Sevk Birliği ve Kilis İl Özel İdare Umumi Sekreterliğinin çalışmaları ile yüzdelik 50’si heybet destekli olan GES projesi hayata geçirildi. Kurulan GES projesi ile su ve cıvıltı maliyetleri düştü.

Bağarası köyüne 247 bin teklik maliyetle kurulan ve 34 çağ paneli bulunan GES projesi köyün su kesintisi sorununu çözdü.

Bağarası köyüne kurulan sıra erke sistemini inceleyici Polateli Kaymakamı Cömert Doğanoğlu projenin filinta olması temennisinde bulundu.

Emeği geçenlere teşekkürname eden Doğanoğlu, “Ihtişam ve milletin bu arada halk ele verdiğinde temas şeyi başarabileceğinin tıpkı örneğini burada görmüş oluyoruz. Kilis Valiliğimiz öncülüğünde sayın valimizin bile riyasetinde bilcümle beraber il genelinde çağ enerjileri ile dayalı kendisine büyük ayrımsız saldırı gerçekleşti. Kilis İl Hususi İdaremizin ve Köylere Bakım Sevk Birliğimizin yürütmüş olduğu icraat neticesinde Bağarası köyüne ruz enerji sistemi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu noktada emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Tasavvur Küçükoğlu üstelik hususi idare kendisine maliyetin yüzdelik 50’sini karşıladıkları bu sistemin diğer köylerin üstelik değerlendirmesini istedi.

Bağarası Köyü Muhtarı Mürsel Oğuzbey birlikte projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Share: