Kılıçdaroğlu, vatandaştan içtimai göz projesi amacıyla alınan paraların faizsiz kullanılmasına tepki gösterdi

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) yapımı tamamlanan Arnavutköy Eğitim, Ekin ve Sosyal Hayat Merkezi’nin açım töreninde yaptığı konuşmada, kentin senelerce boşlama edildiğini, İstanbul kabil mega bir kente hizmet etmenin kocaman olduğunu söyledi. CHP’nin Arnavutköy’den birkaç düşünce aldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, kabahatin kendilerinde olduğunu, imdi bu bölgeyi bundan sonra ülfet edeceklerini ifade etti.

“FAKİRİN HAKKINI YÜKLENMEK CHP’NİN ANNE GÖREVİDİR”

Ayrımcılığın bu ülkeden silinmesi gerektiğini, ayrımcılık ve amaç tutmanın kendilerine yakışmadığına dile getiren Kılıçdaroğlu, kendilerine düşünce versin evet de vermesin değme bölgeye hizmet götürülmesi amacıyla partisinin uray başkanları ve yöneticilerine mir verdiğini kaydetti. Fukara fukaranın hakkını korumanın CHP’nin anne görevi olduğuna dikkati calip Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Fakirin fukaranın hakkını korursanız içtimai cesamet olur. Herkesin karnının doyduğu, gelişigüzel evde huzurun olduğu, seçkin evde bereketin olduğu, tek evde ati endişesinin olmadığı tıpkısı Türkiye’yi düz yazı ediyoruz. ve biz bu nesir olayını hoppadak CHP yerine değil, 6 siyasal parti lideri ayrımsız araya gelerek yapmak istiyoruz. Sorun tıpkı fırka sorunu değildir, sav ayrımsız Türkiye sorunudur. Ayrışan büyüklük istemiyoruz, kucaklaşan Türkiye istiyoruz. Bölünen, uğraş eden, gruplaşan tıpkı Türkiye değil, parçalanmamış bilakis bu arada olan, kucaklaşan, helalleşen, hatalarıyla yüzleşme cesaretini gösteren tıpkısı Türkiye istiyoruz. Doğusu, batısı, güneyi ve kuzeyi ile beraber varagelmek istiyoruz. Hakeza bire bir Türkiye 6 liderin birlikte kuma özlemidir.”

“BENİM ADALETİM BÖYLE DEĞİL”

Madun dirimlik grubunun elan çok idrak verdiğini savunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, zenginden elan aşkın rüşvet alınması gerektiğini dile getirdi. Düzem korumalı yatırım uygulamasına değinen Kılıçdaroğlu, “Yok Yoksul savsaklamak alırken idrak ödüyor, çay içerken algı ödüyor, düğürcük alırken rüşvet ödüyor. Kuşkusuz oluyor da 170 milyar lirayı 6 ayda kazananlar 5 kuruş alacak ödemezler? Tümce elini vicdanına koyup buna bakarak düşünsün. ‘Adalet’ diyorsanız aynı öz demem ama benim adaletim böyle değil. Benim adaletim bire bir apaz kişiye 170 bilyon lirayı vergisiz, zahir veremezsin.” dedi.

“6 AY SONRA ARIK ÇIKMAZSA BENİM HAKKIM NE OLACAK?”

CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet tarihinin sunma şişman hane projesine ilişkinde konuştu. Kılıçdaroğlu bu laf üzerine “Değme fakirin, rastgele fukaranın başını sokabileceği ayrımsız evi olsun, itirazım yok. Evi olsun, evinde sağlık olsun, şen olsun, ona hiçbir itirazım bulunmayan. Ama kafamda bazen sorular var, fakirin fukaranın hakkını yüklenmek için bakınmak zorundayım. Parayı topluyorsun gayet güzelce, herkes sıraya girdi parayı yatırdı o de gayet fena hâlde, kurayı 6 ay sonradan çekeceksin hastalık? Yeniden ad çekme çeksen? Alacaksın sen baştan parayı kullanacaksın. Sıfır faizle kullanacaksın. Birlikte fakirin fukaranın parasını kullanacaksın. Dahi 5 kuruş repo vermeyeceksin gelir vermeyeceksin. 6 kamer sonra önemsiz çıkmazsa hangi olacak benim hakkım? Şimdi ben bu soruyu sormazsam fakirin fukaranın hakkını korumamış olurum. Benim görevim tüyü natamam yetimin, fakirin fukaranın hakkını korumaktır.” ifadelerini kullandı.

“KUL HAKKI YİYENLERİ SEYRETMEYİZ”

Ulus İttifakı’nın iktidara geleceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “5’li çetelerden gasbettikleri mallar elbet alınırmış onu bile hem Türkiye’ye hem dünyaya göstereceğiz. Birileri köle hakkı araç, fakirin fukaranın hakkını araç ‘Bay Eksiksizlik’ onu seyredecek, yemezler, seyretmeyiz.” değerlendirmesini yaptı.

İMAMOĞLU 15 GÜNDE 150 PROJE PROGRAMI KAPSAMINDA KONUŞTU

Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu birlikte biçim bünyesinde verilecek hizmetlerle ilgili hikmet verdi. İmamoğlu, “150 Günde 150 Proje” uygulamasına değinirken 150 günde yapımı tamamlanan proje sayısının 200’ün konusunda çıkabileceğini söyledi. İstanbul’un dirim kalitesini yükselttiklerini tamlayan İmamoğlu, açılışı yapılan merkezin özellikle kaymakamlık halkı atılmak üzere İstanbullulara görklü olmasını diledi. Konuşmaların peşi sıra merkezin açılışı kurdele kesimi ile gerçekleşti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler merkezi gezdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A “BANKER” BENZETMESİ YAPMIŞTI

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu, geri yaptığı ayrı aynı açıklamada Cumhur Reisi Erdoğan’a banker benzetmesi yaparak “Ego bile buradan üstenme ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje tıpkı Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan intihap sürecini finanse vücut. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be insan!” dedi.Share: