Kılıçdaroğlu: “Tıpkısı oydan tıpkısı husus gayrimümkün demeyeceksiniz. Hepiniz sandığa gideceksiniz”

– Kılıçdaroğlu: “Bire Bir oydan aynı şey gayrimümkün demeyeceksiniz. Hepiniz sandığa gideceksiniz”

YOZGAT – Yozgat’ta vatandaşları sandığa gitmeleri konusunda münebbih CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Intihap geldiği devir zinhar ola kim, boş verin sandığa gitmesek birlikte bir madde imkânsız. Tıpkı oydan bir madde olanaksız demeyeceksiniz. Hepiniz amma hepiniz sandığa gideceksiniz. Oylarınızı kullanacaksınız” dedi.

Yozgat’ın Sorgun ilçesine kapalı Bahadın beldesini musahabe eden CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Şehremini Yurtseven Bozdemir’den yer için hikmet aldı. Musahabe sonrasında kasaba halkına hitaben enformasyon özne Kılıçdaroğlu, bir tane amaçlarının 85 milyonun varlık içerisinde yaşaması olduğunu belirterek çalışmalara bu yönde bitmeme ettiklerini söyledi.

“Amacımız domuzuna benzeri ülkede 85 milyonun geçim süresince yaşamasıdır”

Siyasette arada bir tartışmaların olduğunu bile ifade fail Kılıçdaroğlu, “Bire Bir şeyden güvenli olmanızı isterim. Bu kardeşinizin tek hedefi var. Evire Çevire tıpkısı ülkede 85 milyonun erinç süresince yaşamasıdır. Biricik amacım budur. Bu murat üzere çalışalım. Eleştiriler tamam, meydan okumalar evet. Hiçbir endişeniz olmasın. Mösyö Eksiksizlik hiçbir mücadeleden aynı hamle birlikte geri etap atmaz. Hiç düşkünlük etmeyin. Bütün bunlar benzeri tarafa tehlikesiz olmanızı isterim. Sizin için bu ülkenin 7’den 70’e bütün evlatları üzere, gençleri için, yaşları için çalışıyorum. Çabalama harcıyorum, takkadak ben değil saylav arkadaşlarım üstelik ayrımsız şekilde büyük ceht harcıyorlar. Onlar birlikte uğraş ediyorlar. Zamanımız yok, geziyoruz. Küçük Asya fena hâlde, Rum büyük bir coğrafya, o coğrafyada bilcümle vatandaşlarımızla koçuşmak istiyoruz. Yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, kızıyla herkesle amma herkesle dost olmak, cömert kalkışmak, beraber koyulmak, ortak dövüşmek tespit etmek amacıyla uğraş ediyoruz. Bu mücadelemiz inşallah sizlerin desteğiyle sonuç bulacaktır” dedi.

“Sistem sandıklara topluluk çıkma, oylara sahip çıkacak”

Yozgat’ta vatandaşları sandığa davet fail Kılıçdaroğlu, “Seçimlerde biricik isteğim var. Seçim geldiği ant zinhar ola ki ya abes verin sandığa gitmesek de tıpkısı şey olmaz. Ayrımsız oydan aynı öz olanaksız demeyeceksiniz, hepiniz amma hepiniz sandığa gideceksiniz. Oylarınızı kullanacaksınız. Intihap sonuçlarına bakacaksınız. Sandık görevlileri görevini yapıyor mu, yapmıyor mu? Onlara da bakacaksınız. Kasa görevlisi görevini yapmıyorsa mülk başkanımız burada, kaymakamlık başkanımız burada onlara da söyleyeceksiniz. Cümle görevini yapacak, sandıklara ehil çıkacak, oylara sahip çıkma. Şöyle aynı keder yaratıyorlar. Efendim işte düşünce evet, seçimler tamam. Bunlar şurası yaparlar, bunu yaparlar, basamak oyunları yaparlar. Tek baziçe bize sökmez. Yeryüzü şişman millettir, halktır ve biz muhakkak iktidarı kucaklayacağız. Sizin amacıyla kucaklayacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Bahadın Yaşlı Bakım Merkezi’ni müzakere ederek yaşlılarla kardeş kardeş etti.

Share: