Kılıçdaroğlu, Samsun’da: “Tarihimizi İyi Bilirsek Geleceğimizi Daha Metin İnşa Ederiz”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, takım toplantısı amacıyla geldiği Samsun’üstelik Atatürk Evi’ni görüşme etti. Kılıçdaroğlu, yurttaşlara “Bu tarihi yaşatın, evlatlarınıza öğretin. Bizler birlikte öğreteceğiz. Eğer tarihimize eş çıkarsak geleceğimize sahip çıkarız. Tarihimizi gür bilirsek, geleceğimizi daha sağlıklı düz yazı ederiz. O nedenle bir ulusun, tıpkı kentin tarihi, tıpkısı ilçenin tarihi bire bir zamanda bire bir ülkenin tarihi demektir” dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, haftalık kadro toplantısı amacıyla CHP milletvekilleri ile beraber Samsun’a geldi. Kılıçdaroğlu’nun dünkü Amasya programının ardından bu sabah geçmiş adresi Bölge ilçesindeki Atatürk Evi oldu. Kılıçdaroğlu burada alkışlarla karşılandı. Kılıçdaroğlu’nun gelişi sırasında bando ekibi İzmir Marşı çaldı. Kılıçdaroğlu, Atatürk Evi’nin kapısındayken benzeri yurttaş “Saraylar yıkılacak, umum kazanacak” diyerek bağırdı. Kılıçdaroğlu yurttaşlara şöyle seslendi:

“Burada olmaktan, Bölge’bile olmaktan mutluyum. Sizin müstehzi tıpkı tarihiniz var. Bu ülkeyi kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü burada sizler ağırladınız. 18 çevrim bağrınıza bastınız. 18 periyot Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Havza’üstelik konaklaması, kurtuluşun dal planını burada planlaması sizin açınızdan da Türkiye Cumhuriyeti Devleti açısından de bizler açısından da vatandaş adına son merhale yüce. Tarihinizin değerini bilin. Bu tarihi yaşatın, evlatlarınıza öğretin. Bizler da öğreteceğiz. Eğer tarihimize sahip çıkarsak geleceğimize eş çıkarız. Tarihimizi ferah bilirsek, geleceğimizi daha dimdik inşa ederiz. O nedenle ayrımsız ulusun, benzeri kentin tarihi, ayrımsız ilçenin tarihi tıpkı zamanda tıpkısı ülkenin tarihi demektir.”

Kılıçdaroğlu, Atatürk Evi’ni beyyine ve CHP’li milletvekilleri eşliğinde gezdi. Ziyaret sırasında aynı iş insanı Kılıçdaroğlu’na “Havza olmasaydı, belki Cumhuriyet car edilemeyecekti, Kurtuluş Savaşı başlatılamayacaktı. Ama bizim çocukluğumuzda burada çok adamakıllı 25 Mayıs’ta söz olurdu. Serencam 10 yıldır bu namevcut oldu. İnşallah Reisicumhur olduğunuzda de Bölge’yı öne çıkartabilecek icraat yapmanızı istiyoruz. Havzalıların hakkının verilmesi lazım” dedi.Share: