KESOB Başkanı Öztürk’ten Cömertlik Haftası açıklaması

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Bahamettin Öztürk, Ahiliğin Türkiye’birlikte ve dünyada sunma mebzul şekilde tanıtılması gerektiğini bildirdi.

Öztürk, yaptığı bağlanmış açıklamada, 35. Cömertlik Haftası kutlamalarının 12-18 Ilkgüz tarihleri beyninde Kırşehir merkezli kendisine Türkiye genelinde gerçekleştirileceğini hatırlattı.

Kırşehir’deki kutlamalar için çok sayıda izlence ve konserin planlandığını tabir fail Öztürk, haftanın festival havasında geçeceğine inandığını belirtti.

Geçen sene olduğu üzere bu sene da Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlamalar amacıyla Kırşehir’e gelmesini beklediklerini vurgulayan Öztürk, şunları kaydetti:

“Şişman aynı heyecanla Cömertlik Bayramı’nı neşelendirmek istiyoruz. 81 ilin bağlantı başkanı, 13 federasyon başkanı, büyüklük büyüklerimiz, bürokratlar şehrimizde tıpkı araya geliyor. Bu bayramın eş sahibi Kırşehir, ana sahibi esnaftır, halktır. Bayramımıza erbap çıkmalı ve Kırşehir’in misafirperverliğini göstermeliyiz. Ahiliği önce Türkiye’ye sonra dünyaya tanıtmalıyız.”

Share: