Kayseri haberleri… YANLIŞSIZ Partili Özhaseki, Kayseri’de kentsel dönüşüm ana atma töreninde konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Parti Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, tehalüf yönetimindeki belediyelere ilişik, ” İstanbul’u izlem ediyoruz, Ankara’yı strateji ediyoruz, Adana, Sazak, Antalya, İzmir’i takip ediyoruz. Şu esas kadar korkulu bir yayın ortaya koyan çıkmadı.” dedi.

Özhaseki, Kayseri’birlikte Melikgazi Belediyesinin Battalgazi Mahallesi’ndeki kentsel tahavvül anne atma töreninde, kendisinin uray başkanlığının önce yıllarında gecekonduyla uğraş edebilmek amacıyla Kayseri’birlikte Eskişehir Bağları bölgesinde 250 metrekarelik parselleri akla yatkın fiyatla vatandaşlara verdiklerini, bir tane çeşit evler yaptırdıklarını aktardı.

DOĞRU Partili belediyelerin bakım etmeyi amaçladığını, nişane siyaseti izlediğini anlatım fail Özhaseki, “Bizim dışımızda modeller üstelik var, hele anne muhalefetin kumar ettiği belediyecilik anlayışında.” dedi.

Mehmet Özhaseki, şöyle devam etti:

“İstanbul’u takip ediyoruz, Ankara’yı izlem ediyoruz, Adana, Sazak, Antalya, İzmir’i takip ediyoruz. Şu temel kadar yoğun ayrımsız kitap ortaya koyan dahi çıkmadı. Kentsel dönüşüme falan baktıkları hiç namevcut doğrusu. Yaptıkları bir tane dümen var, takanak operasyonları. İstanbul Belediyesi yalnız ‘Beni parlatın, beni çokça aktif gösterin’ diyerek ajanslara 845 milyon lira mal ayırır… Içtimai tesisler için 12 milyon lira, İstanbul’un depreme hazırlığı için 495 milyon teklik, ajanslara ‘Beni anca bire bir çalışkan gösterin ki belediye başkanlığı kesmez, ben cumhur reisi adayı olacağım’, hakeza tıpkı havayı rekzetmek için ayrılan mal 845 milyon teklik. Onların bütün derdi takanak.”

3 bölüm geçmiş Adana’yı ülfet ettiğini, gelişigüzel yerde kentte yapılan hizmetleri anlatan reklamların düz aldığını, açılışların zarfında 5 odalı karye konağı, taziye evi, alt argıt kabilinden hizmetlerin vadi aldığını tamlayan Özhaseki, “Çok şükür on paralık değilse eskiden tek şey yapmıyorlardı, demin nadir yapıyorlarmış.” dedi.

Kayseri’nin ilçe belediyelerinde yapılan hizmetleri bu belediyelere denk gösteren Özhaseki, şunları kaydetti:

“Onların yaptıkları, yapacakları bizim tıpkısı kaza belediyemizle birlikte yarışamaz. Çünkü tığ hizmet etmeyi seviyoruz. Şeb, tarih demeden de hizmet ediyoruz. Bizim işimiz o. Bizim yalanlarla, algılarla işimiz olmaz. Yetişkin olan bakım, yetişkin olan insanımızın mutluluğu. Yıllardır Kayseri’ye hizmet ediyoruz. Sizleri utandıracak ayrımsız işimiz olmadı, Allah’ın izniyle de olanaksız. Bilerek tıpkı hatamız da olamaz. Sizler destek verdiniz, biz yaptık. Eğer siz destek vermezseniz biz ne yapabiliriz ki? Siz düşünce vermediniz, hangi yaparız, bırakır gideriz, yapacak bire bir şeyimiz yok. Ama siz güvenip, yakarış yazar, bindi verip işbaşına getirince biz de geceleyin, tarih demeden çalışıyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç bile kentsel dönüşümün bölge halkına tatlıca olmasını diledi.

Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, ilçenin ayrımlı mahallelerinde devam eden kentsel tahavvül çalışmaları üzerine vukuf verdi.

Konuşmaların peşi sıra Ilbay Gökmen Çiçek, YANLIŞSIZ Fırka Kayseri milletvekilleri Rüya Nergis, İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel ve Taner Kader ile DÜRÜST Öğür İl Başkanı Şaban Çopuroğlu’nun bile katılımıyla asıl atma butonuna basıldı.

Share: