Kayseri gündem haberi: Pınarbaşı’na bakir muhtarlık binası

Pınarbaşı’na eskimemiş muhtarlık binası

BURSA Osmangazi Belediyesi, ilçede görev işleyen muhtarlara kullanılmamış ve modern bakım binaları kazandırıyor. Muhtarların elan bol şartlarda halka bakım vermesi için etkin Osmangazi Belediyesi, Pınarbaşı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yeni muhtarlık binasını hizmete açtı.

Pınarbaşı Mahallesi, modern muhtarlık binasına kavuştu. Osmangazi Belediyesi marifetiyle düz yazı edilen yeni muhtarlık binası törenle hizmete açıldı. Biricik tekmil yerine inşa edilen muhtarlık binası bünyesinde muhtarlık odası, aş damı ve tuvaletler yer alıyor. Muhtarlık binasının çevresi üstelik yeşil kayran namına düzenlenerek, mahalle amacıyla sosyal düzlük oluşturulacak. Pınarbaşı Mahallesi Muhtarlık Binası’nın açılışına; Osmangazi Şehremini Mustafa Dündar ile gelişigüzel AK Tümen Bursa Milletvekili Ahmet Tığ, DÜRÜST Öğür Bursa İl Komutan Yardımcısı Kamil Bayramiç, SELIM Öğür Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Dündar: “Hizmet Kalitesini Arttırıyoruz”

Osmangazi’de değme alanda bakım ürettiklerini anlatım fail Komutan Dündar, “Osmangazi’nin 136 mahallesinin tamamında hizmet üretiyoruz. Bu hizmetleri üretirken muhtarlarımızdan sakil bindi alıyoruz. Muhtarlar, mahallenin meseleleri ile hal mercileri beyninde çok koskocaman aynı köprü vazifesi görüyor. Muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda mahallelerin sıkıntılarını gideriyor, vatandaşlarımıza bakım götürüyoruz. Bursa’nın yeryüzü bozuk mahallelerinden olan Pınarbaşı Mahallemiz’birlikte dahi bugüne büyüklüğünde bir nice hizmet yaptık. Bulunan muhtarlık binası, katalog ile ayrımsız binada saha alıyordu. Yaşanan yoğunluktan kontekst muhtarlık binasını fek kararı aldık ve yıpranmamış bire bir muhtarlık binası inşa ettik. Muhtarımız eskimemiş binasında mahalle sakinlerine yeryüzü evire çevire hizmetleri sunmaya bitmeme edecektir. Pınarbaşı Mahallesi muhtarlık binasının alımlı çalımlı olmasını diliyorum”

Osmangazi İlçe Müftüsü Mehmet Uzun’un yaptığı yakarış ile birlikte Pınarbaşı Mahallesi Muhtarlık binası, hizmete açıldı.

Share: