Kaymakam Demirer onuruna veda yemeği

Muş’un Malazgirt Kaymakamı adına fariza yaparken tayini Trabzon’un Of ilçesine çıkan Yiğit Yaşar Demirer amacıyla veda yemeği düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı kararnameyle Trabzon’un Of ilçesine atanan Malazgirt Kaymakamı Kahraman Yaşar Demirer üzere sunulan veda yemeğinde duygulu anlar yaşandı. İlçede görev yaptığı süre içerisinde Malazgirt’te diri yediden yetmişe herkesin sevgisini kazanan Kaymakam Demirer, alışılagelmiş idarecilik anlayışını yıpranmamış ayrımsız nitelik katmış ve herkesi kucaklayan tıpkısı yönetim anlayışı sergilemişti.

Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Değerli eliyle birleştirme edilen veda yemeğinde mütekellim Kaymakam Demirer, “Malazgirt ilçemiz hoşur tarihi ve çokça makro ilçelerden biridir. Cumhurbaşkanımızın herhangi bir yıl konuşma ettiği ender ilçelerden birisidir. Ben tıpkısı kış haset ilçeye atandığımı öğrendim, apar topar ilçeye geldim. Malazgirt ilçesinin insanlarının sıcaklığını geldiğim günden beri hissettim. Çok kızıl Malazgirt halkı inanın sizlerden ayrılacağım üzere çokça üzgünün. Ben Malazgirt ilçesinden görev yapmaktan yağlık gururlu ve gururluyum. Hepiniz haklarınızı helal edin, benden yana hakkınız helal olsun. Çokça şükür 26 Ağustos Malazgirt Zaferi etkinliklerinde yoğun iştirak vardı. İlk el benzeri ilçede devletimizin umum yetkilileri ile iri tıpkısı katılım oldu. Ben bire bir sefer henüz buradan Cumhurbaşkanımıza ve tamlık oran yetkililerimize çok teşekkür ediyorum. Malazgirt Zaferimize katılan kamu vatandaşlarımıza ve özellikle köylerini ve kaza merkezi boşaltarak Cumhurbaşkanımız üzere alanı dolduran Malazgirt halkına de haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Buradan gidiyorum fakat kalbim bilcümle sizinle olacak. Cenabıhak hepinizden razı olsun rastgele madde üzere çokça teşekkür ederim” dedi.

Muş İl Genel Sedir Başkanı Sait Yıldırım ve Malazgirt Şehremini Cengiz Zer’ın da birer danışma yapmasının arkası sıra Ilçebay Demirer yemeğe katılan tümce ile tek bir tane tokalaşarak vedalaştı.

Ilçebay Demirer’e mütenevvi hediyelerin verildiği veda yemeğine Konakkuran Kasaba Belediye Başkanı Abdurrahman Ömeroğlu, Malazgirt Cumhuriyet Savcıları Bulak Özçulcu ve Hilmi Kahveci, Malazgirt Açıkgöz Komutanı Binbaşı Kamil İncebacak, İlçe Güven Müdürü Serhan Türk, YANLIŞSIZ Parti İlçe Başkanı Kenan Deniz, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Güvenir, STK temsilcileri, muhtarlar ilçedeki kamu gelgel kuruluş temsilcileri ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Veda yemeği böylecene Malazgirt Belediye Başkanı Cengiz Altın eliyle Kaymakam Yiğit Yaşar Demirer’e fahri hemşehrilik beratı arz edildi. – MUŞ

Share: