Kayapınar Belediyesi “Uluslararası Çağrılı Fotoğraf Günleri” düzenleyecek

Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi marifetiyle 15-18 Ilkgüz tarihleri ortada “Uluslararası Davetli Foto Günleri” düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, aralarında dünyada ve Türkiye’üstelik maruf 22 foto sanatçısı 3 ahit süresince Diyarbakır ve Kayapınar ilçesinin ruz, kültür ve natür güzelliklerini çekecek.

Söz konusu süreçte etkinlik kapsamında düzenlenecek söyleşilerde işık sanatçıları, işık sanatının inceliklerini bu sanata merak duyanlarla paylaşacak.

Kaymakam ve Uray Başbuğ Vekili Arif Karaman, kaza ve belediyenin işbirliği ile ilçenin ve ilin tanıtılmasına katkı sunmak amacıyla böyle benzeri organizasyon düzenlediklerini belirtti.

Karaman, “Yapılanma ile şehrimizin o eyyam içindeki tarihi üstelik anahtar altına alınmış olacaktır. Sanatçılarımız vasıtasıyla üretilen fotoğrafların Kayapınar fotoğraf arşivine aktarılması ile bile hem işık arşivimiz zenginleşecek hem bile devir hesabına doküman niteliğinde ayrımsız işık arşivi oluşturmuş olacağız.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda, Muhammed Muheısen, Mehmet Arslan, Misyon Bakmaz, Hüseyin Remzi Konak, İskan Kızıl, İlker Karaman, Ulu İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Tasavvur İbranoğlu, Ayşe Deli Dolu, Sema Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Izzetinefis Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Erek Meral, Hiçlik Huy ve Kahraman Alper vadi matlup.

Share: