KATSO’da Aut Ticaret ve Eksen Ticareti Eğitimi düzenlenecek

Kars Tecim ve Uran Odası (KATSO) ihracat etme isteğinde olan firmalara veya tıngır el altında dış satım yapan fakat ihracat payını çoğaltmak isteyen firmalara yönelik ‘Dış Tecim ve Sınır Ticareti Eğitimi’ düzenleneceği açıklandı.

Konuyla ilgili adına açıklamada mevcut Başbuğ Ertuğrul Alibeyoğlu, ‘İlimiz Kars Çıldır-Lüle Taşı Tahril Gümrük Kapısı ve Iğdır Dilucu Çizik Gümrük Kapısı üzerinden Dış Tecim yetkisine cemaat olmasına karşın bu avantajdan firmalarımız yeterince faydalanamamaktadır. Farklı taraftan Ermenistan ile çizi kapılarının açılmasına yönelik danışmalar yürütülmekte, Türkiye ve Ermenistan’ı birbirine bağlayan Doğukapı Gümrük Kapısının açılması yönünde çalışmalar devam etmektedir” dedi.

Alibeyoğlu, “Uluslararası ticaretin bölüm geçtikçe daha bile büyük olduğu ve arsıulusal pazarlarda rekabetin anbean arttığı günümüz ekonomisinde bir nice üyemiz yurtdışında akla yatkın pazarlar bulmaya dönük icraat ve planlamalar yapmaktadır. Nedeniyle Kars Ticaret ve Endüstri Odası kendisine dış ticaret ve çizi ticareti yönünden şişman potansiyel haiz ilimizde dış alım ve ihracatın elan bile gelişmesini temin etmek yerine Aut Ticaret ve Hat Ticareti Eğitimi düzenlenmesi yönünde icraat başlattık ve üyelerimizin hizmetine sunduk. Eksiksiz üyelerimize yavuz olmasını murat ederim” diye niteleyerek konuştu.

Komutan Alibeyoğlu, “Aut Ticaret ve Hat Ticareti eğitimlerimiz 22 Ağustos 2022 tarihinde başlayacak ve 26 Ağustos 2022 tarihinde sona erecektir. Ayrıca temenni fail üyelerimize bireysel müşavirlik hizmeti sunulacaktır. Eğitimlerimiz ve müşavirlik hizmetimiz ağız ağıza ücretsizdir ve katılımcılara “Paydaşlık Sertifikası” verilecektir. Düzenlemiş olduğumuz terbiye ve danışmanlık hizmeti üyelerimize şişman avantajlar sağlayacak ve üyelerimizin dış ticarete açılmasında önemli tıpkısı aktif olacaktır. Bu anlamda üyelerimizi eğitim bilimi programına katılmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Kars Tecim ve Endüstri Odası marifetiyle düzenlenecek olan Dış Ticaret ve Tahril Ticareti eğitimleri 22.08.2022 tarihinde başlayacak olup, 26.08.2022 tarihinde sona erecektir. Eğitim Aut Ticaret Uzmanı ve eğitmeni Recep Heptaş tarafından düzenlenecek. – KARS

Share: