Karslıoğlu: “Katabolizma müteahhitlerimizin sorunları iri”

Gün Doğusu Akdeniz İnşaat Yüklenici Birlikleri Federasyonu (DAİMFED) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, “Katabolizma müteahhitlerimizin sorunları aşağılık haddinden fazla iri. Mecburi kılınan şartlar dolayısıyla aksiyon yapılamaz ağıl geldi” dedi.

Hafriyat ve yıkım müteahhitleri, eskimemiş yürürlüğe giren yönetmelikle gelişigüzel zorunlu şartların hisse senedi yapılamaz kuzuluk getirdiğini dile getirdi. DAİMFED Başkanı Mustafa Karslıoğlu, “Katabolizma müteahhitlerimizin sorunları basit haddinden fazla balaban. Biz federasyon kendisine bize tutkun birliklerin içerisinde 80’e yakın bu işle iştigal fail firmalarımız mevcuttur. Yasayı incelediğimizde bu belgeyi alabilecek Akdeniz Bölgesinde hiçbir firmamız yoktur. Hükümetimizden bu laf ile müteallik isteğimiz, yasanın uygulanabilir ayla getirilmesidir” dedi.

Önerileri sıralayan Karslıoğlu, şunları kaydetti:

“İstenilen vezneci teminatının referans mektubuna çevrilmeli. İstenilen teferruatlı bomlu aksiyon makinasının şehirlerimizin mikro sokaklarına girmesi olabilir gözükmemektedir. Bu normal hisse senedi makinasına çevrilmeli. Yadımlama müteahhitliğinin, Yer Şehircilik ve İklimlendirme Bakanlığı yetkililerine veya federasyonumuz yoluyla eğitim bilimi vererek bitirme belgesinin verilmesi gerekmektedir. Sektörün Adana ve ülkemizde henüz aşkın sıkıntıya uğramadan iktidarın ve mezun kurumların konuya ayrımsız zaman geçmiş ele atarak hal noktasında kararlar alacağına inanıyoruz,” – ADANA

Share: