Kariyer Merkezi Müdürü Özada: “30 bin birey kariyer merkezine mukayyet”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, 30 bin kişinin kariyer merkezine mukayyet olduğunu söyleyerek, 2023 yılından itibaren işgücü piyasasının bütün dinamikleri ile işbirliklerini artıracaklarını ve ‘mülakat simülasyonları, müşavirlik ve manipülasyon, kullanılmamış soy sop mentörlük programı, istihdam becerileri eğitimleri, kurumsallaşma eğitimleri, Kabiliyet Inkılap Projesi’ gibi çalışmalara ciddiyet vereceklerini belirtti.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Konuşma Salonu’nda ’21. Yüzyıl İş Dünyası Trendleri’ etkinliği düzenleyerek alanında eksper kişileri öğrencilerle buluşturan Kariyer Merkezi, öğrencilerin yeni çocuk hisse senedi alanları ve fırsatlarını öğrenmesine olanak sağlıyor. Etkinlikte mütekellim Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, Kariyer Merkezi’nin 2019 yılından itibaren aksiyon arayanlara, liselilere, üniversitelere ve işverenlere hizmet sunduğunu belirtti. Bileşimli zeka, özişler ve dijital teknolojilerin, toplumsal hayatı olduğu büyüklüğünde düzentileme hayatını de etraflıca etkilediğini belirten Özada, işlerin tanımı, içerikleri, yapı şekilleri ve iş dünyasının adaylardan bekledikleri mükemmeliyet setlerinin hemen değiştiğini ve hisse senedi dünyasının değişim sürecinde geleceği yakalamaya çalıştığını söyledi. Sazak Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi adına değişim sürecine önderlik ederek, işgücü piyasasının yekpare taraflarına müteveccih projeler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Özada, 2023 yılından itibaren işgücü piyasasının bilcümle dinamikleri ile işbirliklerini artıracaklarını ve ‘mülakat simülasyonları, müşavirlik ve yönlendirme, bakir çocuk mentörlük programı, istihdam becerileri eğitimleri, kurumsallaşma eğitimleri, Kabiliyet Inkılap Projesi’ kabilinden çalışmalara ciddiyet vereceklerini belirtti. Kariyer Merkezi’nin birebir bakım verdiğine birlikte özen çeken Özada, şu anda ortalama 30 bin kişinin Kariyer Merkezi’nde mukayyet olduğunu söyleyerek, “Tığ bu 30 bin kayıttan kılavuzluk, müşavirlik, yönlendirme görevleri tahsis etmek için 20 bin kişiye mankafa ahit sağlamışız. Aslında rehberlik dediğimiz şeyi sadece vasıta ahiz adına görmüyoruz. Olabildiği kadarına düşüncesiz devir, okazyon ve alternatif arz etmek bizim ödevimiz” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki sene ‘Gençlik ve Kariyer Fuarı’nı akdetmek istediklerini belirten Özada, bu fuarla birlikte öğrencileri doğrudan yerine firmalarla buluşturmayı planladıklarını söyledi. İşsizlik ve kariyerin el konular olduğunu, ancak Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer’in bu konuda yürekli adımlar attığını vurgulayan Özada, “Kariyer Merkezi’ni yapmak çokça büyük bir vizyondu. İnşallah bizler üstelik bu vizyonu sizlerle birlikte geliştireceğiz. Mersin’in değerleriyle millî değerleri tıpkı araya getirdiğimizde, çokça nitelikli etkinliklere imza atacağız. Göreceksiniz bizler 2023’te öğrencilere, hareket arayanlara, gençlere çevrik birçok etkinlikle sizlere yarar sağlayacağız” diye niteleyerek konuştu. – MERSİN

Share: