Karesi Belediyesinin “Anneliğe Tedarik Eğitimi” başladı

Karesi Belediyesi, İlçe Afiyet Müdürlüğü ile esas adaylarına yönelik Anneliğe Tedarik Eğitimi’ne başladı.

Dört hafta sürecek programda, anne adaylarına hamilelik ve tevellüt süreçleri ile veladet sonrası süreç eğitimleri verilecek.

Uzmanlar Elif Erkanlı, Güldenur Kayabaşı ve Dilara Erişen aracılığıyla verilecek eğitimler sonunda anne adaylarına sayrılarevi çıkışı, bebek battaniyesi, bebek çantası ve dağ ölçer hediye edilecek.

Karesi Şehremini Dinçer Orkan, konuyla ilişkin açıklamasında, ana adaylarının mıhlı ayrımsız gebelik geçirebilmeleri için eğitimler verdiklerini bildirdi.

Karesili kadınların içtimai ve hesaplı refahlarının Karesi’nin ve Balıkesir’in büyümesinde koca çalım oynadığına dikkat çekenn Dinçer, şu ifadeleri kullandı:

“Kadınlarımızı eğitim ve sağlıkta yükseltmek fert olarak onları pekitmek, zat yaşamlarıyla ilişik özgüven sahibi, hayatlarına karar veren eğitimli erat boşaltmak bizim bildirme şanlı hedefimizdir. Dosdoğru toplum, dimdik ana, mıhlı ve huzurlu tıpkısı eş ile olabiliyor. Bilinçli esas almak; şuurlu sosyete, gür erişmiş tıpkısı zürriyet demektir. Her şeyin terbiye ile başladığı düşüncesinden yola çıkarak bitmeme ettirdiğimiz bu projenin denk oluşum edeceğine inanıyorum. Projenin sürdürülebilir olmasını birlikte önemsiyorum.”

Share: