Karadeniz’deki 5 ilde gelgeç geçitleri “Hayata saygı duruşu” sloganıyla kırmızıya boyandı

İçişleri Bakanlığınca büyüklük genelinde “Yayalara evleviyet, hayata ihtiram duruşu” sloganıyla planlı kampanya kapsamında Rize’da etkinlik yapıldı.

Etkinlik Reşadiye Mahallesi Atatürk Caddesi’ndeki Doğuşçay İlkokulu önünde gerçekleştirildi.

Vali Yardımcısı Gülhani Şair Zerrin, “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında öğrencilerle bulaşan geçidini kırmızıya boyadı.

Etkinlikte, öğrenciler ellerinde bayraklar ve pankartlarla geçici geçitlerinde yayaların geçiş önceliğine dikkati çekti.

Vali Yardımcısı Soluk, burada AA muhabirine, trafikte birey ve servet güvenliğinin korunmasının sunma mefret konulardan biri olduğunu söyledi.

Son yıllarda İçişleri Bakanlığı marifetiyle farkındalık projeleri yapıldığına bel fail Solgun, “Buradaki amacımız hem bulaşan güvenliğine hem da trafikte uyulması müstelzim kurallara dikkat gidermek. Çocuklarımız seçkin zaman çok hassas. Onlar bile bu etkinliğe kalite kattılar.” dedi.

Etkinliğe, Güven Müdürü Nurettin Gökduman, İl Açıkgöz Komutanı Albay Yüce Güngör, Milli Terbiye Müdürü Açık Deniz Soğurgan, Gidiş Geliş Idarehane Müdürü Zeki Özkan, kurnaz ve itimat mensupları ile gayrı ilgililer katıldı.

Share: