Kara yollarında boyut

Esmer yollarının yapım, hizmet ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ciddi gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun İzmit Gün Batısı-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta içi seçme çevrim 22.00-06.00 saatlerinde otoyol trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Batı Kavşağı’ndan D-100 için yönlendiriliyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde sağ şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala sair şeritlerden sağlanıyor.

Küçük Asya Otoyolu’nun Ankara- Bolu el sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım gayrı istikametten iki yönlü devam ediyor.

Bozkır-Yarayan yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki batma zımnında ulaşım servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane toprak sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane yer yolu) 13 tünelde yapılacak cümbüş, elektronik sistemi hizmet ve tamir çalışması sebebiyle 30 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde muvasala yegâne şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde kavşak ve yaya kaldırımı çalışması dolayısıyla muvasala bölünmüş yolun aynı bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü ağız imal çalışmaları cihetiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki yapım çalışması zımnında ulaşım mukassem yolun bir bölümünden iki yönlü bitmeme ediyor.

Share: