Kandilde camiler dolup taştı

Kandilde camiler dolup taştı

BURSA – Alemlere rahmet adına gönderilen Hazreti Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü olan Doğum Kandili’nde Bursalılar hele sultanlar camilerine atak ederken, Büyükşehir Şehremini Alinur Lüle Taşı bile kandili Ulu Cami’da vatandaşlarla gelişigüzel yaşadı. Komutan Eskişehir Taşı, kandil programının peşi sıra vatandaşlara benzen ve inanç şekeri ikram etti.

Bursalılar Mevlit Kandili zımnında Ulu Cami, Emirsultan, Yeşil, Saika Beyazıt özellikle tevessül etmek için kentteki sultanlar camilerine adeta atak etti. Alemlere rahmet adına gönderilen Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü bilcümle yurtta ve İslam aleminde olduğu kabilinden Bursa’birlikte de ilişki, beraberlik ve çalkantı ortamında kutlandı. Camilere atak fail Bursalıları böylesi majör aynı gecede Büyükşehir Belediyesi bile yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla Ulu Cami başta gelmek için selatin camisinde tevellüt programının peşi sıra benzin ve inanç şekeri ikramı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Patal de beraberindeki YANLIŞSIZ Öğür Adıyaman Milletvekili Ahmet Görgülü ile gelişigüzel bu hümayun geceyi Ulu Cami’de vatandaşlarla gelişigüzel geçirdi. Başkan Denizköpüğü, veladet programının arkası sıra cami dışında arkadaşça yazar, kandillerini kutladığı vatandaşlara benzen ve inanç şekeri ağırlama etti. Değme Doğum Kandili’nde olduğu üzere bu kandilde de Bursa’bile mum güzelliklerin bilge olduğunu rapor eden Başkan Magnezit, “Bağımlı her Tevellüt Kandili’nde olduğu üzere tekrar camilerimiz komple kırcı. Mum sonrasında benzin ve inanç şekeri ikramında bulunduk. Ben herkese esaslı kandiller diliyorum. Işık ilimize, ülkemize, İslam alemine hayırlar getirsin. Bu çırağ, birliğimize, beraberliğimize, ülkemizin güçlülüğüne açacak olsun” dedi.

Share: