KAHRAMANMARAŞ – Onikişubat ilçesinde orman yangını (8)

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde sâdır orman yangınına alarga ve karadan engelleme ediliyor.

Kısıklı Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda elan belirlenemeyen nedenle cuşiş artık. Durumun bildirilmesi konusunda bölgeye, Orman Nahiye Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine ilişkin ateş söndürme ekipleri yönlendirildi.

Havanın kararmasıyla alay malay bölgeye geceleyin düşün ve pervaz dizgeli helikopterler da atıf edildi. Coşkunluk bölgesinde söz laf su özellikleri canlı olan 3 helikopterin görev aldığı öğrenildi.

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Mustafa Çalıştırıcı, AA muhabirine, yangının sarp tıpkısı arazide meydana geldiğini anlatım etti.

Bu yüzden mücadelede zorlandıklarını anlatan Antrenör, şöyle konuştu:

“Coşkunluk bölümsel kendisine kontrol altına alındı. Toprak haddinden fazla sarp olduğu için su takviyesinde zorlanıyoruz fakat şu dakika üzere yangında aynı bereket yok. Yangın bölgesi yerleşim yerlerine mail. Tığ bu noktada mukteza önlemlerimizi aldık. Arada dahi kat olduğu için yangının bu bölgeye geçme riski bulunmayan denecek kadar az. Osmaniye, Adana, Hatay ve Mersin’den tahkim ekiplerin bire bir kısmı geldi, tıpkı kısmı da yolda. Şu anda sahada 15 arazöz var, 15 arazöz de berkitme namına yolda, geliyor. 4 su tankı ile 11 itfaiye aracı aracımız var, 2 dozerimiz var, 5 uçak ve 7 helikopterle müdahaleye devam ediyoruz. Yangını sunu kısa sürede arama altına alarak söndürmek amacıyla aceleci tıpkısı şekilde çalışmalarımız sürüyor.”Share: